Je čas na návrat do normálního života a covidpassy do něj nesmíme připustit – 16/2021

image

 

Týdeník Svobody – 16. týden 2021

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti zdar!

 

Jednoznačně stojíme na straně všech, zejména nejvíce poškozených živnostníků a podnikatelů, kterým již dochází trpělivost s vládními restrikcemi, a kteří proto hledají způsob, jak co nejdříve otevřít své uzavřené provozovny, a i jinak se vrátit do normálního života.

 

„Odmítáme nápady, jejichž podstatou je tlačit podnikatele do diskriminace zákazníků. Nesouhlasíme s tím, aby byl vstup do provozoven nařízením vlády umožněn pouze některým lidem a podnikatelé museli povinně vyžadovat od zákazníků jakýsi certifikát, bez něhož je dovnitř nevpustí. Dosud nebylo nikým doloženo, že se nákaza šíří právě v obchodech nebo jiných, dnes zavřených provozech. Naopak existují studie, prokazující něco docela jiného. 

 

Navíc i s ohledem na proočkovanost a promořenost populace postrádá opatření v podobě uzavření provozoven smysl. Všem provozům by mělo být umožněno otevřít, a to bez ohledu na to, zda v nich bude zaveden diskriminační režim pro vstup, nebo ne. K této diskriminaci by stát rozhodně neměl nikoho ani pozitivně motivovat např. daňovými prázdninami,” uvedl jsem jako předseda Svobodných do tiskové zprávy.

 

A dodávám, jen sami podnikatele by si měli určit, jestli chtějí své zákazníky diskriminovat a tento záměr jim oznámit nebo neoznámit při vstupu do provozovny. 

 

Právo diskriminovat soukromým osobám nechci upírat. Zároveň považuji za prospěšné, aby si to on nich lidé vyprávěli a spotřebitelé to uměli správně pojmenovat. 🙂Tím získají jiné soukromé firmy, které nediskriminují, velkou a zaslouženou konkurenční výhodu. 🙂
 
Trikolóra Svobodní Soukromníci se podrobněji vyjádřili v tiskové zprávě zde.


 PS: jako obrázek dnes přikládám velice trefné vyjádření Lukáše Pollerta, které podepisujeme 

 

image

 

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“
 

 

image

 

image

 

Výběr Svobodných střípků
 z médií

 

image

1) Stanovisko: Podporujeme ředitele Ivana Semeckého

Svobodní podporují Ivana Semeckého a úctu k právům dětí a ke svobodě, kterou svými činy reprezentuje. Ivan Semecký, ředitel Waldorfské školy, byl radou města Semily odvolán, protože se jako jediný ředitel školy v ČR bez skrývání vzepřel rozhodnutí proti nesmyslným a protiprávním mimořádným nařízením Ministerstva zdravotnictví České republiky. Celé znění stanoviska je zde 

 

 

image

2) Dočekal: Daň z průměrného bytu v Praze bude ročně 30 000 Kč!

Místopředseda Jan Dočekal se ve svém příspěvku věnoval jednomu z možných návrhů Pirátů, který by zavedl až desetitisícové daně z nemovitostí a rovněž návrhu Pirátů ohledně zavedení nepodmíněného základního příjmu. Celý článek je k dispozici na tomto odkaze

 

image

3) Stanovisko: Věříme, že česká policie, státní zastupitelství, soudy, armáda i zpravodajci mají sílu ustát velký tlak ohledně kauzy Vrbětice a vyšetřování bude dotaženo do konce.

Svobodní důvěřují, že naši lidé i procesní postupy dovedou kauzu Vrbětice do zdárného konce.
 Až odsouzení pachatelů po návrhu státního zástupce, může být pro pozůstalé obětí uspokojujícím řešením a my věříme, že ho bude dosaženo.
 Více o stanovisku 
zde 

 

image

4) Zálom: Na pivo s covidpasem? To není normální život

„Myslet si, že nás jakýsi covidpas v mobilním telefonu přiblíží normálnímu životu, je obrovská past. Ve skutečnosti je to prostředek, jak se od normálu permanentně odvrátit a zakonzervovat již napořád, že někdo má právo na pivo a druhý ne,“ uvádí místopředseda Luboš Zálom ve svém blogu dostupném na tomto odkaze.

 

image

5) Dočekal: Absurdity kolem aut. 

A ještě jednou Jan Dočekal. Tentokrát pro všechny nadšence automobilismu. Jan Dočekal doslova říká: „zbytečná nařízení, nesmysly, které musíme zbytečně platit, kam se svět aut řítí a pár postřehů navíc“. Přečtěte si, co si vášnivý automobilista Jan Dočekal o celé současné situaci kolem aut myslí. Odkaz na článek

 

image

 

image

 

Svobodná hospoda

 

V pondělním pravidelném díle Svobodné hospody jsme se nyní věnovali tématu automobilismu. Automobilisté jsou díky celé řadě nařízení v defenzívě. Už dlouho cítí, že jim stát či EU bere více peněz a více jejich svobody pohybu. Ve Svobodné hospodě se o tom velmi diskutovalo. Pokud jste pondělní díl nestihli online, přehrát si ji můžete i zpětně na tomto odkaze.

 

Včerejší Svobodná hospoda byla opět velice zajímavá. Budeme se bavit na téma European Green Deal. Zelená dohoda pro Evropu je balíček opatření Evropské komise, který by měl občanům a společnostem v EU zajistit přechod na udržitelnější, ekologičtější hospodářství“. Tolik oficiální popis této agendy. Jaký vliv to bude mít na rozvoj ekonomik, na hospodářství, na naše peněženky a životy? Skutečně tato navrhovaná agenda může zásadním způsobem ovlivnit klima?  

 

Vidíte to podobně? Nebe chcete vyjádřit nesouhlas? Svobodná hospoda je tu pro vás! Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku.

Meeting ID: 988 4029 5488
 Passcode: sberanem