Odsuzujeme zablokování několika webů pod záminkou boje proti dezinformacím

Témata:

Svobodní odsuzují zablokování několika webů pod záminkou boje proti dezinformacím.

Způsob, jakým byly weby vypnuty je nebezpečným precedentem, na jehož konci může být popření svobody projevu a legalizace cenzury. Cenzura musí zůstat nepřípustná, přesně jak to stanovuje náš ústavní pořádek.

Bohužel se však děje to, čeho jsme se báli, jelikož jsme sledovali dřívější deklarace naší vlády.

Zdá se, že dnes může být tragédie na Ukrajině využita jako záminka k prošlapání cesty pro potírání svobody slova, která v důsledku přinese legalizaci vypínání politických protivníků. Blokace webů na doporučení vlády bez soudního rozhodnutí se tak stala cynickým způsobem, jak si připomenout výročí Vítězného února.

Jsme přesvědčeni, že takto citelný zásah do ústavně zaručeného práva na svobodu slova by neměl být možný bez vyhlášení stavu ohrožení státu či válečného stavu a na základě soudního rozhodnutí (nebo v případě nebezpečí z prodlení na základě předběžného soudního rozhodnutí).

Stanovisko předsednictva Svobodných

Může jít o obrázek 2 lidem a text that says 'ZAČÍNÁ TO "NEVINNE" Seznam Zprávy Seznam.cz Prihlásit Byvaly ústavní soudce: Vypnout dezinformace. Ted' je to ve verejném zájmu DENÍK N Koupit MinutaN.cz VOJTECH BLAŽEK Svet Rusky útok na Ukrajinu 24. února 2022 12:52 Ruská média maji povinnost informovat o operaci na Ukrajinš pouze na základé „informaci oficiálních Stanislav Balík byl letech 2004 až 2014 ústavním soudcem, dnes púsobi jako advokát pedagog. ruskych zdroju" KONČI TO ŠPATNE'

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)