Svobodní odmítají nedostatky ve výroční zprávě

Svobodní nesouhlasí s výkladem Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny, který říká, že Výroční zpráva strany za rok 2016 je neúplná. Poslanci nám vyčítají, že jsme místo 1. 4. (sobota) odevzdali zprávu 3. 4. (pondělí).

Jelikož zákon o volebních stranách neřeší, co se stane, pokud termín podání vychází na svátek či víkendový den, vycházíme z výkladu, že termín se řídí Správním řádem, který legálně umožňuje výroční zprávu podat v první pracovní den po deklarovaném termínu, podobně, jako je to zcela běžné u podání daní i jiných podáních směrovaných úřadům.  Protože 1. duben připadl na sobotu, doručili Svobodní do Sněmovny výroční zprávu hned v pondělí 3. dubna.

Je paradoxní, že kdybychom poslali zprávu poštou a bylo na ni razítko 1. 4., bylo by podle kontrolního výboru vše v pořádku, ačkoli by ve Sněmovně měli k dispozici naši výroční zprávu nejdříve 3. 4.

V tomto duchu Svobodní poslali námitku předsedovi Kontrolního výboru PSP poslanci Vladimíru Koníčkovi.

Výroční zpráva Svobodných.

Dopis předsedovi Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.


KONTAKT:
Martin Rumler
tiskový mluvčí Strany svobodných občanů
mluvci@svobodni.cz
773 697 985

Na toto téma jsme napsali

Svobodní odmítají nedostatky ve výroční zprávě

Svobodní v médiích: o EU, regulaci zbraní i dění v regionech

Články, zmínky či citace 5. – 12. dubna 2017. Petr Mach se kriticky vyjádřil ke snahám omezovat obchod, Josef Káles zase k utrácení silničářů za reklamu a PR.

Svobodní v médiích: o brexitu, daňové reformě a bojkotu zákona

Články, zmínky či citace 29. března – 5. dubna 2017. Petr Mach byl hostem České televize, zaujali jsme našimi reformními daňovými návrhy a i levicová média si všimla našeho nového loga.

Petr Mach: Máme na to být bohatou zemí

Svobodní v médiích: naše nové logo, školství i dění v EU

Články, zmínky či citace 22. – 29. března 2017. Nové logo stále v hledáčku médií. Proč Svobodní preferují Evropu jako oblast dobrovolně spolupracujících suverénních států a jak vypadá koalice v Hodoníně?

Pomozte nám

Staňte se příznivcem

Získejte možnost hlasovat v otevřených primárkách. Dostávejte pravidelné aktuality Svobodných do e-mailové schránky a pozvánky na naše akce.
Chci se stát příznivcem

Staňte se členem

Spolurozhodujte o politice Svobodných na jednotlivých úrovních. Účastněte se dění uvnitř Svobodných a volte kandidáty a orgány strany.
Chci se stát členem

Přispějte finančně

Přispějte Svobodným na jejich transparentní účet a podpořte důležitou volební kampaň v tomto roce.
Chci finančně přispět