Pokorný – rok 2018

Oslavy nového roku už utichly, a tak jsem si našel čas se poohlédnout po uplynulém roce a zhodnotit, co všechno se za tu dobu událo. Posledních 12 měsíců se samozřejmě neslo primárně v duchu komunálních voleb. Jako krajský předseda jsem řešil kandidátky ve všech jihomoravských obcích, ale nejvíc jsem se věnoval Brnu.

Už během ledna jsme se s Honzou Mandátem a Pavlem Misesem rozhodli, že nám dává smysl spojit náš několikaletý projekt Brno autem se Svobodnými a kandidovat na brněnský magistrát společně. Také jsme začali jednat o spojení s Občanskou demokratickou stranou, protože jsme nechtěli zbytečně tříštit pravicové hlasy. Začátkem března jsem byl v našich primárkách zvolený lídrem za Svobodné, a tak jsem se mohl začít aktivněji účastnit veškerého dění.

Díky značnému názorovému průniku a snaze se dohodnout jsme už v dubnu mohli představit naši trojkoalici ODS s podporou Svobodných a Brno autem včetně kompletní kandidátky. Až do konce letních prázdnin následovaly schůzky volebního týmu a plánování kampaně, která začala hned v září. Bylo toho dost, mohli jste nás vidět na letácích, na billboardech nebo na kontaktních akcích. A všechno to vyvrcholili 5. a 6. října u volebních uren.

Hned po vyhlášení výsledků následovalo několik týdnů zdlouhavého jednání o tom, kdo povede město na další čtyři roky. Nakonec jsme se dokázali domluvit s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD a dostali jsme do čela města po druhé v dějinách ženu, naši lídryni Markétu Vaňkovou. Koaliční smlouvu pak potvrdilo v listopadu první jednání zastupitelstva, kde jsme zvolili kompletní Radu včetně dvou uvolněných zastupitelů a jednotlivých členů výborů zastupitelstva. Pro Svobodné jsme získali místa v různých komisích a výborech a v představenstvech a dozorčích radách městských firem. Díky tomu můžeme získat důležité zkušenosti a prosadit část z našeho programu.

Prosinec už byl hlavně pracovní, stihl jsem první jednání majetkové komise, kontrolního výboru a představenstva Tepláren, a taky další zastupitelstvo, kde se nám podařilo schválit (na rozdíl od původního návrhu) vyrovnaný rozpočet. Skončil mi mandát krajského předsedy a byl jsem zvolený do celostátního užšího vedení strany. Takže se teď mohu věnovat plánování dalších voleb, a to těch evropských.

Je před námi spousta práce, tak doufám, že letošní rok bude neméně úspěšný jako ten rok minulý.

 

David Pokorný

Zastupitel města Brna, člen Republikového výboru Svobodných

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)