Vyvlastnění není řešení. Jihočeští Svobodní vítají rozhodnutí úřadu

Jihočeští Svobodní vítají zamítnutí žádosti Ředitelství silnic a dálnic o vyvlastnění pozemků a motocentra u dálnice D3 u Tábora.

Na liknavost a špatný přístup úředníků nesmí doplatit majitel pozemku tím, že stát bude jeho vlastnická práva v reakci na excesy některých spekulantů legálně pošlapávat.

Pro Svobodné je úcta k soukromému vlastnictví naprosto zásadní, proto odmítají institut vyvlastnění jako zkratku pro stát, který by jinak musel postupovat s úctou ke všem právům vlastníků, stejně jako musí postupovat jiní zájemci.

Pozemky pod důležitými plánovanými stavbami by měl stát po jejich „nakreslení“ vykupovat rychle, aby je nestíhali vykupovat spekulanti a mohlo dojít k jejich včasné a hospodárné realizaci. S vlastníkem se stát musí buď dohodnout anebo změnit plánovanou stavbu.

Svobodní vždy tvrdili, že principy se mají vždy dodržovat, i když to nesouzní s momentálním cílem.

Předsednictvo jihočeského krajského sdružení Svobodných, 2. dubna 2020

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Vyvlastnění není řešení. Jihočeští Svobodní vítají rozhodnutí úřadu

Svobodní v Jihočeském kraji posílili o jednoho zastupitele

Archiv článku jihočeských Svobodných z let 2012-2019

Jihočeské Přeštěnice mají nové zastupitele za Svobodné

Roman Kříž hostem Politického spektra na téma Kolapsy našich dálnic

Napadl sníh a v polovině prosince doprava na D1 několikrát zkolabovala. V asi největší dálniční kalamitě poslední doby na D1 silničáři vyjeli, ale pracovat nemohli, protože se na postižená místa nedostali. Na dálnici se totiž utábořili řidiči kamionů, jejichž vozy kvůli sněhu neprojely dál a tak dálnici svými auty doslova zašpuntovali. Měla by se kamionům zakázat jízda vlevo? Kolik se vlastně za působení ministra Ťoka postavilo kilometrů nových dálnic? Na tyto a další otázky odpovídají Antonín Baudyš z hnutí Cesta odpovědné společnosti, Roman Kříž ze Strany svobodných občanů a Libor Lukáš z Moravanů.

Dostávejte informace o Svobodných

Přihlaste si náš e-mailový odběr a buďte v obraze.