V posledním týdnu začala média hodně řešit otázku podzi…

V posledním týdnu začala média hodně řešit otázku podzimních voleb do zastupitelstva hl.m. Prahy. V souvislosti se Svobodnými se opakovaně objevuje informace o společné kandidátce s ODS a Soukromníky. Příznivci naší strany se logicky na situaci ptají.

Pražské předsednictvo Svobodných potvrzuje, že s představiteli ODS jednalo prakticky od konce minulého roku. Společné námluvy zahájil pražský místopředseda Martin Halama.
Následně byl na našem sněmu představit své vize pražský předseda ODS Tomáš Portlík. Společně jsme konstatovali, že Praha stagnuje, nerozvíjí se, jen zvyšuje své běžné výdaje a potřebuje zásadní změnu a impuls. Tam zazněla oficiálně poprvé i slova o možné formě spolupráce na různých úrovních. Tuto myšlenku podpořil i sněm.

Jednáním nejen s pražskou ODS byl pověřen Tomáš Štampach, pražský předseda Svobodných. Jeho zásadní výhodou bylo, že naší vyjednávací pozici mohl opřít o dobré osobní vztahy a vzájemnou zkušenost, která byla pro naše partnery důležitější, než naše současné preference. Konzultace probíhala i se zástupci Realistů nebo hnutím Pro Prahu, ale magistrátní spojení s ODS dávalo největší smysl i s ohledem na fakt, že spolupráce Svobodní + ODS je nejčastější připravovanou variantou koalic v městských částech.
Další týdny a hodiny jednání o programových bodech i vzájemných pozicích nás tedy přivedly až do současné fáze, kdy je připravena společná dohoda. Šéf ODS v hlavním městě k motivaci dodává: „Chceme využít schopné a šikovné lidi s pravicovými názory“.
Přesné parametry připravované koaliční smlouvy mohou ještě ovlivnit primárky, které v současnosti u Svobodných probíhají. Rovněž ODS bude svého lídra ještě volit. Předpokládá se, že jedničku bude exprimátor Bohuslav Svoboda.
Link: https://www.facebook.com/svobodni.praha/photos/a.181981051881334.46198.181642631915176/1734854769927280/?type=3

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Pomozte nám

Staňte se příznivcem

Získejte možnost hlasovat v otevřených primárkách. Dostávejte pravidelné aktuality Svobodných do e-mailové schránky a pozvánky na naše akce.
Chci se stát příznivcem

Staňte se členem

Spolurozhodujte o politice Svobodných na jednotlivých úrovních. Účastněte se dění uvnitř Svobodných a volte kandidáty a orgány strany.
Chci se stát členem

Přispějte finančně

Přispějte Svobodným na jejich transparentní účet a podpořte důležitou volební kampaň v tomto roce.
Chci finančně přispět