Absurdnost zneužití zpravodaje městské části Praha 15 k…

Absurdnost zneužití zpravodaje městské části Praha 15 k volební kampani komentují naši místní Svobodní kolegové:

Karel Rýdl, tzv. „občan Prahy 15“, napsal slohovou práci na téma, „jak je hnutí ANO 2011 na Praze 15 úžasné“. Pan občan dostal zřejmě pochvalu od pana starosty Wenzla (gratulujeme, snad to panu Rýdlovi za tu ostudu stojí) a následně byla tato slohová práce otištěna v lednovém magazínu „Hlasatel“ v rubrice „Váš názor nás zajímá“ (tedy v rubrice určené pro názory občanů). A kdo je Karel Rýdl, „občan Prahy 15“? Pan Rýdl není obyčejný občan. Je to dlouholetý politik hnutí ANO 2011. Za hnutí ANO 2011 například kandidoval v minulých komunálních volbách v Praze 15 (byl druhý „pod čarou“ a těsně se na radnici nedostal). To co se stalo je skandální hned z několika důvodů.

Jedná se o bezprecedentní zneužití zpravodaje městské části k volební kampani. Je to o to horší, že tuto kampaň Babišově straně platíme my všichni prostřednictvím daní. Zpravodaj je placen z veřejných prostředků. Běžnou inzerci by si hnutí ANO muselo zaplatit. Ale pan starosta zřejmě má nástroje, jak si bezplatnou inzerci v magazínu prosadit takto. Ptáme se, jaká byla úloha pana Wenzla? A ptáme se, jak toto mohla redakční rada Hlasatele dopustit? Redakční rada by své jednání měla občanům bezodkladně vysvětlit.

Další problém je v tom, že inzerce je skrytá a čtenář jí nemá jak odhalit. Politik svoji politickou příslušnost v příspěvku neférově zatajuje. To, že se aktivní politik z hnutí ANO 2011 vydává za „občana Prahy 15“, aby napsal chvalozpěv na vlastní hnutí považujeme za vrchol nevkusu.

Hnutí ANO 2011 a starostu Městská část Praha 15 požádáme o vysvětlení. Každopádně je třeba se proti podobnému jednání a zneužívání Hlasatele důrazně ohradit. Důvěryhodnost hnutí opět výrazně utrpěla.

A ptáme se: Co na to partneři hnutí ANO 2011? Vědí o tom, jakým způsobem je Hlasatel zneužíván? ČSSD Praha 15, Patnáctka náš domov Praha 15, Strana zelených Praha 15?

Budeme rádi, když i ostatní obyvatele Prahy 15, kteří byli uvedeni v omyl, o této záležitosti informujete. Ať už ústně, nebo sdílením této informace přes facebook, nebo prostřednictvím odkazu. Jistě se rádi dozví, jak se věci mají.

Děkujeme.
Link: https://www.facebook.com/praha15.svobodni.cz/photos/a.638638879573744.1073741828.615370781900554/1318374724933486/?type=3

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Pomozte nám

Staňte se příznivcem

Získejte možnost hlasovat v otevřených primárkách. Dostávejte pravidelné aktuality Svobodných do e-mailové schránky a pozvánky na naše akce.
Chci se stát příznivcem

Staňte se členem

Spolurozhodujte o politice Svobodných na jednotlivých úrovních. Účastněte se dění uvnitř Svobodných a volte kandidáty a orgány strany.
Chci se stát členem

Přispějte finančně

Přispějte Svobodným na jejich transparentní účet a podpořte důležitou volební kampaň v tomto roce.
Chci finančně přispět