Svobodní zachraňují vaše mzdy

Nízké daně, vyšší mzdy. Svobodní chtějí lidem nechat v peněženkách více peněz. 29. 5. přestáváme pomyslně pracovat na stát, Svobodní chtějí tento den posunout blíže k začátku roku.

Je den daňové svobody. Přestali jsme vydělávat na stát. Svobodní chtějí tento den posunout blíž k začátku roku.
Chceme nechat více peněz ve vašich peněženkách a zajistit vám vyšší mzdy tím, že:
– snížíme daně
– zrušíme některé daně
– snížíme výdaje státu rušením zbytečných úřadů a nesmyslných dotací
Máme na to být bohatou zemí s nízkými daněmi.

Necháme vaše peněženky na pokoji aneb tři daňové návrhy Svobodných

1) DPH snížíme na jednotnou sazbu 14 %

Jedna sazba DPH je lepší než tři. Proto chceme snížit a sjednotit DPH na úrovni 14 %. Opatření by nejen ušetřilo peníze jednotlivých zákazníků, ale časem by se promítlo také do snížení nákladů státu spojených s výběrem daní nebo do úspor na straně firem. Ty by díky jednoduššímu systému ušetřily na službách daňových poradců.

2) Zvýšíme výplaty o 1 000 Kč měsíčně

Slevu na poplatníka dani z příjmu chceme zvýšit o 1 000 korun měsíčně (z 2070 na 3070 Kč měsíčně). Sloučíme odvody na sociální zabezpečení a daň z příjmu fyzických osob, aby každý poplatník na zvýšenou slevu dosáhl. Sjednocení obou plateb navíc ušetří papírování lidem i státu. O tisíc korun vyšší čistou mzdu bude mít díky tomuto kroku každý pracující zaměstnanec i živnostník.

3) Zrušíme daň z nabytí nemovitých věcí

Navrhujeme kompletní zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, která činí 4 % z hodnoty koupené nemovitosti. Považujeme tuto daň za nespravedlivé opakované zdanění. Tato daň zatěžuje už tak napjatý rozpočet někoho, kdo koupil byt nebo dům.

Kolik ušetříte se Svobodnými

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Hošek: Třídění odpadů z trochu jiného pohledu

Třídění odpadů v EU, potažmo v ČR je věnována nepřiměřená pozornost, já se pokusím otevřít problém a zda je to dobře nebo špatně, ať si každý udělá obrázek sám.

Komárková: Regulace žárovek

Cílem regulace žárovek je úspora peněz v důsledku menší spotřeby energie a větší výdrži úsporných žárovek. Měli bychom být díky této regulaci ekologičtější a ekonomičtější. Otázkou zůstává, zda jsme?

Kříž: Pár slov o sociální politice

Znáte to… obrátí se na vás příbuzný či kamarád s prosbou, zda byste mu nemohli půjčit, protože se dostal do problémů a nemá na to či ono. Zvážíte své možnosti postrádat požadovaný obnos, zeptáte se, jak a kdy vám půjčenou sumu chce vrátit, zvážíte nakolik je vám žadatel blízký a jak moc mu věříte, resp. jak moc mu chcete pomoci… a buďto mu půjčíte, nebo ho odmítnete. Tomu se říká „svoboda rozhodování o svém majetku“.

Payne: Třetí defenestrace

Opět se vyrojily návrhy, které připomínají návrat komunismu. Postavíme sociální byty! Vzpomínám, jak se takové návrhy ozývaly za panování Gustáva Husáka. Sociální byty – to je synonymum normalizace.

Zapletal: Jsme moderní bez ohledu na význam

Vytvoříme z (doplňte jakýkoli název města či obce) moderní město, městys, obvod, obec. Takové slogany potkáte, zejména nyní v době předvolební, téměř na každém kroku. Zeptáte-li se kandidátů na primátora či starostu, co znamená být moderním městem, začnou se většinou odkazovat na SMART řešení.