Svobodní ve Zlíně oslavili Den daňové svobody

Ve Zlíně oslavili ve čtvrtek 11. června den daňové svobody. Jde o den, kdy přestáváme pracovat pro stát a začínáme pracovat sami na sebe.

Ve čtvrtek jsme ve Zlíně konečně oslavili Den daňové svobody. Píšu konečně, protože 11. června je od 19. února – dne, kdy by tento den slavil ve Zlíně Tomáš Baťa, vzdálen 112 dní. Všichni se ve Zlíně často Baťou ohánějí. Socialisté ze všech stran a dokonce i komunisté!

Přitom z hlediska vztahu občan a stát, žil Tomáš Baťa v úplně jiné době než my. V jaké?  V té, kdy stále velmi dobře fungovaly široké rodiny jako základ společnosti. V době kdy solidarita mezi dělníky byla opravdová a ne vynucená a tím falešná jako dnes. V době, kdy lidé nemuseli mít povolení na téměř jakoukoli běžnou činnost. V době, kdy by se nám vysmáli, na co všechno se musíme ptát na úřadě a že při prodeji domu musíme zaplatit nějakému pánovi za barevný štítek. V  době, kdy občané neodevzdávali téměř polovinu svého výdělku státu, ale jednu osminu. Přesto, nebo právě proto, byla naše země jedna z  jednou z nejbohatších zemí tedejší evropy.

Na náměstí jsme chtěli občany především

  1. informovat
  2. pobavit
  3. nabídnout řešení

Informovat …
Připravili jsme pro tuto příležitost připravili symbolickou „křížovou cestu“ daňového poplatníka se čtrnácti zastaveními v podobě informačních panelů, které křížily náměstí Míru. Panely informovaly návštěvníky o různých formách daní a dalších souvisejících tématech.

Na začátku cesty se návštěvníci seznámili s tématy, které jsou většině blízké – proč je drahé pivo, elektřina nebo benzín. Ukázali jsme jak je vysoká spotřební daň u těchto běžných věcí.  “Benzín za 15 korun?“ Vrtěli mnozí hlavou. Cesta dále pokračovala poukázáním na neefektivitu státního hospodaření a rostoucí zadlužení naší země.

Co za daně dostáváme bylo hezky shrnuto. Kdybychom neměli daň darovací a dědickou, pak bychom nemohli dotovat třeba společnost Huyndai.  To myslím mnozí dokáží oželet. Každá daň má s sebou spoustu formulářů, kontrol a nařízení. Nemít ušetří čas a práci jak poplatníků, tak úředníků.

.. ale také pobavit
I přes špatné počasí, které ze začátku vypadalo velmi nepříznivě, se náměstí začalo postupně plnit lidmi, které zaujaly rozmístěné panely. Naši členové a příznivci u toho nabízeli lidem ke zlepšení dne čokoládu a koláčky. Hlavním hřebem bylo vystoupení skupiny Beatbox Shopa Crew, známé ze soutěže Česko Slovensko má talent.

Netradiční hudba jednoznačně rozehřála publikum a nakonec jsme chlapce potleskem a voláním donutili zazpívat i písničku, která jejich vystupování v Česko Slovensko má talent ukončila.

Řešení?

Velké daně jsou problém. Co s tím? Pojďme začít tím, že zrušíme 6 neefektivních daní. V rámci celorepublikové aktivity, jsme nabídli k podpisu petici za zrušení daně z převodu nemovitostí, daně dědické, daně darovací a spotřebních daní z plynu, elektřiny a uhlí. Mnozí se velmi rádi podepsali.

Ten kdo se podepsat nechtěl tak mohl místo toho raději přispět na úhradu našeho velkého státního dluhu. Vysbírané peníze (25,- Kč) jsme zaslali ministerstvu financí.
Lidé reagovali na naši kampaň veskrze pozitivně a mnoho z nich ocenilo fakt, že ji vedeme informačně a s nabídkou konkrétních řešení.

Závěrem promluvil předseda zlínských Svobodných, Ing. Tomáš Pajonk, který zdůraznil, že stát vybírá vysoké daně a přerozděluje velké množství peněz. „Vysoké daně nevytváří ani plnou státní kasu, ani bohatství a ani zaměstnanost. Právě naopak.“

Děkujeme všem za účast. Děkujeme členům a příznivcům z celého kraje, kteří se zapojili za pomoc. Bez Vás by to nešlo. Neděláme kampaně s PR agenturami, ale vlastními silami a od srdce!

Doufejme, že příští rok oslavíme Den daňové svobody dříve!

Původní článek (na webu Svobodných ve Zlínském kraji) obsahuje také fotogalerii.

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Volby 2021 – program do PS

Hájíme slušnost, svobodu a respekt k naší zemi. Máme právo určovat svět, ve kterém žijeme. Bojujeme za Českou republiku sebevědomých občanů, ve které státní aparát občanům slouží a nevytváří zbytečné pře-kážky. S tím se pojí i přijetí odpovědnosti každého z nás za lepší budouc-nost, která vzniká naším kolektivním snažením. Podporujeme svobodné podnikání za rovných a férových podmínek, soukromý majetek považu-jeme za nedotknutelný Zároveň pokládáme za nevyhnutelné obnovit naši zemi zasaženou pandemií Covid-19.

Proč to děláme: Abychom mohli svobodně žít, prosperovat a být hrdí na svou zemi.

Dočekal: Daň z průměrného bytu v Praze bude ročně 30.000,- Kč!

„Peněženka jako zhmotněná svoboda a demokracie,“ Jaroslav Chalupský v Senátu ke změně daní

ROZHOVOR: “Psal Prymulovi, psal Hamáčkovi, nic. Nový senátor: Půjde o přežití. Je třeba snížit daně a po vzoru podnikatelů zásadně odtučnit úřady”

Hrubý 2019: Proč daňová harmonizace v EU povede ke zchudnutí občanů