Svobodní v médiích: o brexitu, protikuřáckém zákoně i zprávy z regionů

Témata:

Články, zmínky či citace 5. – 12. července 2017. Média zaujalo vystoupení Petra Macha v Evropském parlamentu, vyjádření k brexitu či dění v regionech.

10. 7. zveřejnil Security magazín video z vystoupení Petra Macha v Evropském parlamentu s názvem EU je v procesu rozpadu, hřímal šéf Svobodných Petr Mach.

11. 7. byl Jiří Payne hostem pořadu Pro a Proti Českého rozhlasu Plus na téma brexitu. V pořadu mimo jiné řekl: „Brexit bude, protože Unie je nedemokratická, ale Britové chtějí demokracii. Srovnal bych to s rozdělením Československa. Také tu byly skupiny, které si nepřály rozdělení republiky, jenomže situace neměla jiné řešení. Bylo třeba to udělat a zvolit možnost, která bude odpovídat zvoleným prioritám. Když se Evropská unie bude snažit potrestat Velkou Británii za to, že odchází, tak jen vyhrotí a poznamená vzájemné vztahy na dalších 50 let. Cílem přece není potrestat Británii, ta jen využila svého práva zakotveného v Lisabonské smlouvě, takže není žádný důvod za to trestat. Oni se rozhodli odejít a povinností Unie je minimalizovat škody na obou stranách.“

brexitu

O volbách

11. 7. server Info.cz zveřejnil text Nové strany paběrkují, ale Realisté mají šanci. Lidé je častěji uvádí jako možnost „druhé volby“Malým politickým subjektům navíc nenahrává pětiprocentní hranice, která je v Česku potřebná pro vstup do Sněmovny. I Zelení, Piráti nebo Svobodní mají problém ji překonat.

O protikuřáckém zákonu

6. 7. zveřejnil server Bleskově.cz názor Jindřicha Pilce k protikuřáckému zákonu Když zaváděli šikanující vyhlášku, slibovali, že bude jenom proti bezdomovcůmKdo podporuje šikanování ostatních lidí státní mocí, dočká se toho, že státní moc si při vynucování jím podporovaných regulací došlápne i na něj. Prohlásil to Jindřich Pilc (Svobodní) v souvislosti s protikuřáckým zákonem. Kuřáky totiž nejprve zákon vyhnal z restaurací a teď je začnou vyhánět i z ulic před restauracemi.

Neliberální tažení proti lidské svobodě často využívá přijaté regulace, které slibovaly postihnout jen nějakou malou, často nepopulární skupinu. Teď tedy městské policie kuřákům, postávajícím s pivem a cigaretou před hospodami, připomínají, že budou postihovat porušování platných vyhlášek o zákazu pití alkoholu na veřejnosti. „Všimli jste si, jak často se odpůrci lidské svobody ohánějí liberální demokracií? Kéž by ta jejich ,liberální´ demokracie byla skutečně liberální! Kdybychom měli skutečně liberální demokracii, dva vlci a jedno jehně by nemohli hlasovat o tom, co bude k večeři,“ dodal Pilc.

Průzkumy

Průzkum agentury STEM zveřejnily 10. 7. Novinky.cz Lidovci by zůstali před branou Sněmovny, doplácejí na koalici se STANZ dalších stran by před branami Sněmovny zůstala SPD Tomia Okamury s podporou 4,5 procenta i Piráti, kterým by dalo hlas 3,1 procenta voličů. Úsvit by dostal 2,2 procenta hlasů, Strana zelených dvě procenta. Svobodní by oslovili 1,3 procenta voličů.

Vyšlo i na serveru Globe24 v sekci pro předplatitele na Echo24.

Nepokoje v Hamburku

10. 7. se Krajské listy věnovaly řádění demonstrantů v Hamburku v článku Nabít „ostrými“. Jediné slovo použil pravicový editor na hamburskou pouliční válku. Zlatý Matěj Stropnický, povzdechl si šéf pravice Mach. Proč? Vítejte v pekle„Když vidím to řádění levicových revolucionářů v německém Hamburku, říkám si: zlatý Matěj Stropnický,“ povzdechl si na Facebooku šéf pravicových Svobodných Petr Mach.

Dění v regionech

Plzeň

12. 7. vyšel v Plzeňském deníku článek 100 dní do voleb: Ženy v popředí a jeho pokračování Mimořádnost letošních voleb: tolik žen v rolích lídrů tady nikdy nebyloHutí ANO má jako jedničku ministryni Karlu Šlechtovou, která v Plzni sice vystudovala, víc společného s naším krajem ale nemá. Ženu mají v čele kandidátky také Svobodní, je to jejich plzeňská předsedkyně Lenka Brčková.

Článek vyšel i v Domažlickém, Klatovském, Tachovském a Rokycanském deníku.

Praha – Letňany

Letňanské listy 6. 7. zveřejnily příspěvek našeho zastupitele Martina Halamy v rubrice Diskuzní fórumV příspěvku, který píši před červnovou schůzí ZMČ, se nebudu držet tématu. Na programu schůze je mj. „Smlouva o veřejné podpoře Letňany Lagoon“.

Zastupitelé obdrželi dopis od p. Mikysky – jednatele Aquacentra Letňany Lagoon (nájemce) a současně spoluvlastníka firmy MS Consult Sport (od října 2016 vlastník bazénu). V dopise jsme se dozvěděli, že provoz bazénu je ohrožen. Náklady na provoz jsou vysoké a bazény jsou všude v Evropě dotované. Nový majitel bazénu jej chce zachovat pro školní účely, pro výuku plavání dětí, nechce komerční sport. Proto žádá MČ P18 o každoroční smluvně zajištěnou dotaci 1,000.000,- Kč. O dotaci žádá po ukončení spolupráce s Tesco Stores ČR, odkud měl ročně cca 3,000.000,- Kč. Nájemce bazénu získal letos dotaci pro sport od MHMP 1.800.000,- Kč, dotaci od MČ P18 v řádném řízení nedostal, žádal ve špatném programu.

Finanční podporu z veřejných peněz (MHMP a MČ P18) bych poskytl jen v rámci protiplnění školního plavání. Při roční návštěvnosti 30 000 školních vstupů a 70,- Kč za vstup se jedná o 2,100.000,- Kč. Záleží též na tom, zda se do bazénu nedostaly veřejné peníze z dalších zdrojů a zda školní plavání nehradila MČ jako zřizovatel škol zvlášť.

(dap, ler)

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Svobodní v médiích: Pajonk v TV, o právu na vlastní chutě a zprávy z regionů

Články, zmínky či citace 11. – 18. dubna 2018. Předseda se objevil v televizi, tištěných i on line médiích. Mnoho se toho ve spojitosti se Svobodnými dělo v regionech.

Svobodní odevzdali výroční zprávu za rok 2017

Strana svobodných občanů uzavřela a odevzdala výroční zprávu za rok 2017. Nyní už ji má Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí k dispozici.

Svobodní v médiích: o zdanění digitálních firem, obchodní válce mezi EU a USA či komunálních volbách

Články, zmínky či citace 21. – 28. března 2018. Novináři projevili zájem o názory na obchodní válku USA, zdanění digitálních firem i o dění v regionech.

Svobodní v médiích: o volbách v Rusku, o nezávislé České televizi a dění v regionech

Články, zmínky či citace 14. – 21. března 2018. Média zájímalo, co si Svobodní myslí o Rusku, České televizi a výrazně byli vidět Svobodní v některých regionech.

Novou kandidátku Chrudimáků povede zastupitel Petr Lichtenberg

Transparentní radnice, zodpovědné hospodaření a oživení života v Chrudimi. To jsou první priority nově vzniklé kandidátní listiny pro podzimní komunální volby nazvané Chrudimáci. Na společném postupu se dohodli zástupci Svobodných, TOP 09 a další nezávislí kandidáti.

Pomozte nám

Staňte se příznivcem

Získejte možnost hlasovat v otevřených primárkách. Dostávejte pravidelné aktuality Svobodných do e-mailové schránky a pozvánky na naše akce.
Chci se stát příznivcem

Staňte se členem

Spolurozhodujte o politice Svobodných na jednotlivých úrovních. Účastněte se dění uvnitř Svobodných a volte kandidáty a orgány strany.
Chci se stát členem

Přispějte finančně

Přispějte Svobodným na jejich transparentní účet a podpořte důležitou volební kampaň v tomto roce.
Chci finančně přispět