Svobodní se znepokojením sledují propad morálních hodnot v české politice.

„Svobodní se znepokojením sledují propad morálních hodnot v české politice. V poslední době jsme svědky toho, jak jsou policie, armáda, média a další subjekty pod politickým tlakem a tím je patrně jejich nezávislost ohrožena. Podezření, že navzdory tvrzení ministra vnitra v kauze Čapí hnízdo Policie ČR pod politickým tlakem nepostupuje standardním způsobem, je natolik vážné, že to ohrožuje dobrou pověst České republiky. Pokud se potvrdí, že syn Andreje Babiše skutečně vypovídat chce, pak má Policie ČR další šanci ukázat svou nezávislost a dotáhnout celou kauzu k spravedlivému procesu a vrátit tak naději občanům, že orgány v trestním řízení postupují dle metody padni komu padni.“

Republikové předsednictvo Svobodných

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Zálom: Demonstrujte za kapitalismus a problém Babiš bude vyřešen

Svobodní vyzývají premiéra Babiše v otevřeném dopisu k použití práva veta při hlasování o brexitu. Další prodlužování procesního kómatu škodí všem.

Ve čtvrtek 21. března proběhne zasedání Evropské rady, na kterém se bude hlasovat o odkladu brexitu, který je naplánovaný na 29. března. Svobodní vyzývají premiéra České republiky Andreje Babiše, aby využil svého práva dle čl. 50(3) Smlouvy o Evropské unii a hlasoval proti odkladu. „Je evidentní, že britský parlament neodsouhlasí dohodu o vystoupení v současném znění ani dnes ani za měsíc. Zároveň se nezdá, že by vláda premiérky Mayové měla jasný plán, co v rámci prodloužené lhůty dělat jinak. Odklad brexitu by uvrhl celou Evropskou unii do procesního kómatu,“ shrnul předseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Payne se vyjádřil k usnesení, které má nyní v rukou Evropská komise

Jiří Payne se vyjádřil k reakci policie a bezpečnostních služeb ve Štrasburku

Payne: Presumpce neviny a střet zájmů

V české kotlině probíhá debata, zda je správné používat skrytou kameru. Nutno pro úplnost poznamenat, že český stát běžně používá skryté kamery proti občanům, takže nám v tom jde dobrým příkladem.