Svobodní podporu biopaliv kompletně zruší, až se dostanou do Sněmovny

Svobodní odsuzují „Babišovu koalici“. Poslanci ČSSD, ODS, TOP09, KSČM, KDU-ČSL a Strany zelených přehlasovali veto prezidenta republiky a zvýšili povinné příměsi biopaliv ve prospěch skupiny Agrofert a na úkor všech spotřebitelů. Pro zvýhodnění biopaliv hlasovalo 125 poslanců všech stran. Proti hlasovali a Svobodným vyjádřili podporu Eva Dundáčková, Alena Páralová, Jan Schwippel, Juraj Raninec. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová zmínila v rozpravě jak petici proti zdražování, kterou Svobodní  poslancům předali, tak i dopis místopředsedy Svobodných Františka Matějky.

Až se Svobodní dostanou do sněmovny, zruší zvýhodnění biopaliv a solárních elektráren. Do té doby budou spotřebitelé doplácet ročně 30 miliard korun na solární panely v cenách elektřiny a 6 miliard korun v cenách pohonných hmot na biopaliva.

Svobodným se nepodařilo přesvědčit poslance ani otevřeným dopisem ani demonstrací před budovou Sněmovny.

Velké strany hrají před voliči jen divadlo o tom, že volby jsou o jejich údajně nesmiřitelném souboji. Ve skutečnosti však tyto strany ve Sněmovně hlasují jednotně na úkor občanů. Nejsou alternativou vůči sobě navzájem. Proto Svobodní nabízejí voličům skutečnou alternativu – politiku, kde nebudou jedni zvýhodňováni na úkor druhých, politiku založenou na svobodě,“ uvedl předseda Svobodných Petr Mach.

Petr Mach
27.5.2010
www.svobodni.cz

 

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)