Svobodní nabídli 200 poslancům a 81 senátorům tisícovku

Témata:

Svobodní mají plán, jak snížit všem pracujícím daně a odvody tak, aby každému zůstalo o 1000 korun čistého měsíčně navíc. Nyní nabízíme zákonodárcům, aby návrh v Parlamentu předložili. Najde se alespoň jeden odvážný či odvážná?

Petr Mach podepisuje dopisy poslancům a senátorům

Svobodní poslali každé poslankyni i poslanci a každé senátorce i senátorovi dopis, ve kterém nabízejí k osvojení koncept Tisícovka pro každého pracujícího. Jde o zvýšení slevy na poplatníka daně z příjmu fyzických osob o 1000 korun měsíčně a sloučení platby daně a sociálního odvodu do jedné platby. Dnes už by členové dolní i horní parlamentní komory měli mít dopis k dispozici, Svobodní už dokumenty odevzdali na podatelnách Parlamentu ČR.

„Potěšilo by nás, pokud by kterýkoli zákonodárce náš návrh ve Sněmovně či Senátu předložil. Pokud by někoho z 281 poslanců a senátorů zaujal, jsme připraveni vyhotovit paragrafové znění tak, aby s jeho přípravou měl co nejméně práce a mohl ho v co nejkratší době předložit,“ uvedl předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

„Velká daňová sleva“, neboli tisícovka měsíčně navíc pro každého, kdo pracuje, je celkem jednoduchý plán, který bez nutnosti velkých zásahů do zákonů sníží daně plošně všem, tedy ne jen vybraným skupinám, a který efektním způsobem zjednodušuje placení a výběr daní. Více najdete na tisicovka.svobodni.cz.

„Vyzýváme zákonodárce, aby si náš návrh osvojili a ještě do voleb udělali konečně něco užitečného. A pokud to neudělají, počkáme si a navrhneme to, až zasedneme ve Sněmovně,“ řekl Petr Mach.


KONTAKT:
Martin Rumler
tiskový mluvčí Svobodných
e-mail: mluvci@svobodni.cz
telefon: 773 697 985
www.svobodni.cz

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Volby 2021 – program do PS

Hájíme slušnost, svobodu a respekt k naší zemi. Máme právo určovat svět, ve kterém žijeme. Bojujeme za Českou republiku sebevědomých občanů, ve které státní aparát občanům slouží a nevytváří zbytečné pře-kážky. S tím se pojí i přijetí odpovědnosti každého z nás za lepší budouc-nost, která vzniká naším kolektivním snažením. Podporujeme svobodné podnikání za rovných a férových podmínek, soukromý majetek považu-jeme za nedotknutelný Zároveň pokládáme za nevyhnutelné obnovit naši zemi zasaženou pandemií Covid-19.

Proč to děláme: Abychom mohli svobodně žít, prosperovat a být hrdí na svou zemi.

Dočekal: Daň z průměrného bytu v Praze bude ročně 30.000,- Kč!

„Peněženka jako zhmotněná svoboda a demokracie,“ Jaroslav Chalupský v Senátu ke změně daní

ROZHOVOR: “Psal Prymulovi, psal Hamáčkovi, nic. Nový senátor: Půjde o přežití. Je třeba snížit daně a po vzoru podnikatelů zásadně odtučnit úřady”

Hrubý 2019: Proč daňová harmonizace v EU povede ke zchudnutí občanů