Svobodní kategoricky odmítají působení národních vlád či představitelů Evropské unie na majitele sociálních sítí s cílem donutit je zavést cenzurní systém svých uživatelů

Svobodní kategoricky odmítají působení národních vlád či představitelů Evropské unie na majitele sociálních sítí s cílem donutit je zavést cenzurní systém svých uživatelů. Provozovatel má o podmínkách své služby rozhodovat výhradně sám, nikoliv na nátlak státu.

Svoboda projevu patří mezi základní práva každého člověka a snahy o její omezení jsou znakem nedemokratických režimů. Naše Ústava proto výslovně uvádí, že cenzura je nepřípustná.

Názory ohrožující svobodu je třeba důsledně odmítat v kvalitní veřejné debatě, nikoliv z pozice síly, kdy jejich hlasateli (nebo platformě, na které jsou zveřejněny) hrozí pokuta či vězení.

Republikové předsednictvo Svobodných

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Proč náš europoslanec bude hlasovat PROTI směrnici o autorských právech

Svobodní se účastnili demonstrace „Zachraňme internet před články 11 a 13!

Jahodová: Více informací o EU = větší eurooptimista…opravdu?

Zálom: Regulace sociálních sítí nás ke svobodě nepřiblíží

Musím na úvod předeslat, že rád sleduji Václava Klause ml. Jeho názory jsou podnětné, mají vtip a jsou v našem nudném politickém rybníčku učiněným požehnáním. A jdou ve směru větší svobody. Tedy většinou.

Filozof Miloslav Bednář se vyjádřil k brexitu v pořadu Pro a proti