Svobodní kategoricky odmítají působení národních vlád či představitelů Evropské unie na majitele sociálních sítí s cílem donutit je zavést cenzurní systém svých uživatelů

Svobodní kategoricky odmítají působení národních vlád či představitelů Evropské unie na majitele sociálních sítí s cílem donutit je zavést cenzurní systém svých uživatelů. Provozovatel má o podmínkách své služby rozhodovat výhradně sám, nikoliv na nátlak státu.

Svoboda projevu patří mezi základní práva každého člověka a snahy o její omezení jsou znakem nedemokratických režimů. Naše Ústava proto výslovně uvádí, že cenzura je nepřípustná.

Názory ohrožující svobodu je třeba důsledně odmítat v kvalitní veřejné debatě, nikoliv z pozice síly, kdy jejich hlasateli (nebo platformě, na které jsou zveřejněny) hrozí pokuta či vězení.

Republikové předsednictvo Svobodných

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Svobodný europoslanec Jiří Payne upozorňuje na dvojí metr ze směru EU.

Kříž: Svobodní – cesta k redukci počtu právních předpisů

Jako vystudovaný právník znám mnoho lidí, kteří se právem živí. Všichni se shodují na tom, že množství právních předpisů je enormní. K českým zákonům a podzákonným normám (o instrukcích a dalších nelegislativních aktech ani nemluvě) přibylo nezměřitelné množství právních předpisů eurounijních, které jsou natolik obsáhlé a abstraktní, že i studovaný právník má problém porozumět obsahu.

Kremlík: Asociální klima-aktivisté

V Bruselu jen vymysleli euronesmysl, který nás pouze naštve, řadě lidí zkomplikuje život a rybám v mořích nepomůže

Británie chce volný obchod se světem a Evropská unie jí dělá naschvály, tvrdí Payne (Svobodní)

Podle britské premiérky Theresy Mayové je na dosah dohoda o uspořádání budoucích vztahů s Evropskou unií, která bude pro Spojené království výhodná. Dohodu o brexitu ale kritizuje opozice, a to parlamentní i vnitrostranická. Podle BBC má premiérka na své straně jen menšinu konzervativních poslanců.