Šrámek: Setkal jsem se s muslimem

Témata:

Setkal jsem se s Hatemem Berrezougou, muslimem původem z Tunisu. Bylo to velmi příjemné setkání u kávy. Znám ho díky jeho blogům o islámu. Povídali jsme si lehce o kořenech islámu, o jeho odnožích a dynastiích a rodech, které jaký druh islámu praktikují.

Zejména zajímavé pro mne bylo vyprávění o tom, že do 15. stol. byl islám v rukou opravdu vzdělaných lidí, kteří byli tolerantní a nepraktikovali žádnou formu extrémního islámu, která je zřejmá v dnešní době. A kterou do světa hlásá zejména SAE. Ta platí a sponzoruje imámy, které vysílá do celého světa, aby indoktrinovali praktikující muslimy. Tato forma islámu je vykládaná i zde v ČR skrze muslimskou obec.

Zajímavé bylo jeho shrnutí nakonec, kdy mi řekl, že po více než dvaceti letech v ČR dospěl k tomu, že muslimové nejsou integrovatelní do evropského prostředí. Ani tak kvůli islámu, ale zejména kvůli naprosté kulturní odlišnosti. Řekl mi, že úplně nejlepší by bylo, kdyby byli ve svých původních zemích a tam se postarali, spojeni se svojí kulturou, o prosperitu a vývoj vlastních zemí. Aby byli schopní vlastní inovativností, produkcí obchodně konkurovat ostatním.

Je totiž přesvědčen o tom, že když nebudou pouhými příjemci všeho z venku, zvedne se jejich vlastní sebevědomí a nakonec nebudou mít ani chuť a potřebu válčit.

A ještě jedna myšlenka byla zajímavá: pokládá za důležité vzdělání obyčejných muslimů, a to včetně žen. Kdyby totiž opravdu věděli, co se v koránu opravdu píše, vůbec by nepodléhali tomu otroctví, ve kterém často žijí.

I v tomto bodě jsem s ním musel souhlasit naprosto bez výhrad. Opravdu vzdělaní lidé, kteří jsou obeznámeni se souvislostmi a i dějinnými odkazy, mají mnohem menší tendenci k radikalizaci. Jde o druh vzdělání, které naučí člověka hledat prameny, srovnávat. Hm, nepřipomíná vám to zrovna tak aktuální případ Ester Ledecké (domácí vzdělávání) a tristní stav našeho školství?

A ještě poslední doušek: říkal, že představitelé EU, se kterými se potkal, jsou tak nějak jednodušší… Kdo by to byl řekl, že…?

Takže, Hateme, děkuji za příjemně strávené chvíle u kávy…

Ivan Šrámek,
člen Republikového výboru Svobodných

Články vyjadřují pouze osobní názor autorů a nejsou oficiálním stanoviskem Svobodných, pokud není uvedeno jinak.

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Zálom: Muslimské šátky a svoboda je nosit

Zálom: Hanba Turecku! Ale i Západu.

Pajonk: Fakta vs. emoce – Tommy Robinson

Zatčení a následné odsouzení Tommyho Robinsona spustilo lavinu emocí na internetu, i mimo něj. Opět se ze všech koutů začali ozývat bojovníci za pravdu a ve valné většině naprosto manipulativně komentovali situaci ve prospěch Robinsona.

Šrámek: Opravdu se máme od „Západu co učit“? Tohle my už známe, politické procesy

Tommy Robinson byl zatčen a poslán do vězení na 13 měsíců na základě porušení podmínek podmínečného trestu. Řeklo by se, měl si dát pozor, aby se nestal recidivistou, když už byl jednou odsouzen.

Šrámek: Setkal jsem se s muslimem

Setkal jsem se s Hatemem Berrezougou, muslimem původem z Tunisu. Bylo to velmi příjemné setkání u kávy. Znám ho díky jeho blogům o islámu. Povídali jsme si lehce o kořenech islámu, o jeho odnožích a dynastiích a rodech, které jaký druh islámu praktikují.

Dostávejte informace o Svobodných

Přihlaste si náš e-mailový odběr a buďte v obraze.