Pecák: EET je paskvil z pekelné dílny Andreje Babiše

Představujeme vám přepis projevu z demonstrace, která proběhla 3. 12. 2016.

Vážené dámy, vážení pánové,

Jmenuji se Ondřej Pecák, jsem místopředsedou Strany svobodných občanů a civilním povoláním jsem advokát. Jsem člověkem, který se snaží držet mezi námi stále ještě trochu platnou římskou zásadu – Práva patří bdělým.

Elektronická evidence tržeb, kontrolní hlášení jsou z mého pohledu neuvěřitelně uspěchaný a neústavní paskvil z pekelné legislativní dílny zejména Andreje Babiše, kde jde jen a pouze o moc, o to vytahat peníze z našich kapes a vyplnit nám volný čas, abychom nerušili socialisty a Babiše u koryta.

Z mého právního pohledu je podstatou neústavnosti nejen EET to, že jde o excesivně nepřiměřený nástroj, jak dosáhnout narovnání podnikatelského prostředí. Ústavně právní nauka nás má učit, že politických cílů máme dosahovat přiměřenými nástroji.

A dokonce i já s pouhým právním vzděláním vím, že podnikatelské prostředí lze narovnat pouze drastickým omezením byrokracie, drastickým snížením daní a zrušením dotací do soukromého sektoru – což by ostatně přizabilo celý Babišův byznys, proto on podnikatelské prostředí nikdy nenarovná a jen nám lže a celá socialistická vláda ho tiše podporuje.

Než nastanou za rok volby, máme málo možností jak se šikaně bránit a jednu z nich přináším jako advokát – pokud bude kdokoliv sankcionován v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb nebo kontrolním hlášením anebo mu vznikne škoda vlivem této buzerace, jsem připraven, jak mi mé kapacity dovolí, bránit poškozené až do fáze podání ústavní stížnosti s návrhem na zrušení zákona. To je teď naše jediná cesta, jakou se můžeme dát a pokusit se tuhle šílenost zrušit. Pro obyčejného občana je to jediná a přímá cesta jak s tím něco dělat, když členové parlamentu a prezident selhali.

Nejraději bych věnoval všechen svůj čas své rodině, ale místo toho tu stojím před vámi a zvedám hlas proti vládní buzeraci a nabízím jako advokát pomoc s obranou proti šikaně. Do voleb za rok zbývá málo času, a jak vás tu vidím věřím, že právě vy, kteří jste se nebáli sem přijít, dokážete pomoci znovu zažehnout plamen touhy po svobodě, odpovědnosti a spravedlnosti.

Vážené dámy a vážení pánové, loučím se s vámi se slovy naděje v náš pud sebezáchovy a volám – braňte se! Na shledanou u voleb.

Ondřej Pecák,

místopředseda Svobodných

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Volby 2021 – program do PS

Hájíme slušnost, svobodu a respekt k naší zemi. Máme právo určovat svět, ve kterém žijeme. Bojujeme za Českou republiku sebevědomých občanů, ve které státní aparát občanům slouží a nevytváří zbytečné pře-kážky. S tím se pojí i přijetí odpovědnosti každého z nás za lepší budouc-nost, která vzniká naším kolektivním snažením. Podporujeme svobodné podnikání za rovných a férových podmínek, soukromý majetek považu-jeme za nedotknutelný Zároveň pokládáme za nevyhnutelné obnovit naši zemi zasaženou pandemií Covid-19.

Proč to děláme: Abychom mohli svobodně žít, prosperovat a být hrdí na svou zemi.

Vondráček: Kauza „čubka“ je dobrá k zamyšlení o Svobodě slova a ČT.

Vondráček: Z odborného hlediska mě rozhodnutí Ústavního soudu potěšilo. Mrzí mě, ale že den po vyhlášení už kolem toho smrdí politikaření

Konference otevřené propojené Česko!

Vondráček: “Jak otevřít Česko? Jedině slušnou neposlušností!”