Pecák: EET je paskvil z pekelné dílny Andreje Babiše

Představujeme vám přepis projevu z demonstrace, která proběhla 3. 12. 2016.

Vážené dámy, vážení pánové,

Jmenuji se Ondřej Pecák, jsem místopředsedou Strany svobodných občanů a civilním povoláním jsem advokát. Jsem člověkem, který se snaží držet mezi námi stále ještě trochu platnou římskou zásadu – Práva patří bdělým.

Elektronická evidence tržeb, kontrolní hlášení jsou z mého pohledu neuvěřitelně uspěchaný a neústavní paskvil z pekelné legislativní dílny zejména Andreje Babiše, kde jde jen a pouze o moc, o to vytahat peníze z našich kapes a vyplnit nám volný čas, abychom nerušili socialisty a Babiše u koryta.

Z mého právního pohledu je podstatou neústavnosti nejen EET to, že jde o excesivně nepřiměřený nástroj, jak dosáhnout narovnání podnikatelského prostředí. Ústavně právní nauka nás má učit, že politických cílů máme dosahovat přiměřenými nástroji.

A dokonce i já s pouhým právním vzděláním vím, že podnikatelské prostředí lze narovnat pouze drastickým omezením byrokracie, drastickým snížením daní a zrušením dotací do soukromého sektoru – což by ostatně přizabilo celý Babišův byznys, proto on podnikatelské prostředí nikdy nenarovná a jen nám lže a celá socialistická vláda ho tiše podporuje.

Než nastanou za rok volby, máme málo možností jak se šikaně bránit a jednu z nich přináším jako advokát – pokud bude kdokoliv sankcionován v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb nebo kontrolním hlášením anebo mu vznikne škoda vlivem této buzerace, jsem připraven, jak mi mé kapacity dovolí, bránit poškozené až do fáze podání ústavní stížnosti s návrhem na zrušení zákona. To je teď naše jediná cesta, jakou se můžeme dát a pokusit se tuhle šílenost zrušit. Pro obyčejného občana je to jediná a přímá cesta jak s tím něco dělat, když členové parlamentu a prezident selhali.

Nejraději bych věnoval všechen svůj čas své rodině, ale místo toho tu stojím před vámi a zvedám hlas proti vládní buzeraci a nabízím jako advokát pomoc s obranou proti šikaně. Do voleb za rok zbývá málo času, a jak vás tu vidím věřím, že právě vy, kteří jste se nebáli sem přijít, dokážete pomoci znovu zažehnout plamen touhy po svobodě, odpovědnosti a spravedlnosti.

Vážené dámy a vážení pánové, loučím se s vámi se slovy naděje v náš pud sebezáchovy a volám – braňte se! Na shledanou u voleb.

Ondřej Pecák,

místopředseda Svobodných

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Vondráček: Druhá klička vlády by už mohla připravit poškozené o odškodnění, ale radši stále vše dokumentujte.

iDnes.cz: Zastali jsme si svobody podnikání hostinských, protože taková vyhláška nic neřeší říká Jaroslav Chalupský

Kříž: Proč je stát vždy horší majitel a podnikatel, než soukromník

Praxe ukazuje, že čím víc se stát zasahuje do společenských a ekonomických vztahů, tím hůř, naopak čím méně se reguluje a daní, tím se dlouhodobě lidem žije lépe, pokud stát dohlíží na to, aby nikdo nikomu a ničemu neubližoval.

Hošek: Třídění odpadů z trochu jiného pohledu

Třídění odpadů v EU, potažmo v ČR je věnována nepřiměřená pozornost, já se pokusím otevřít problém a zda je to dobře nebo špatně, ať si každý udělá obrázek sám.

Vondráček: Když měli podnikatelé klid na práci, dařilo se celé republice

Dostávejte informace o Svobodných

Přihlaste si náš e-mailový odběr a buďte v obraze.