Pajonk: Žádám vás o podporu Svobodných kandidátů

Předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk se rozhodl požádat veřejnost o podporu Svobodných kandidátů. „Co se totiž počítá, je pouze a jenom vhozený hlasovací lístek do urny. Pokud chcete, abychom rostli a byli vidět a slyšet, potřebujeme vás. Víme, že nejsme dokonalí, nejsme vypulírovaní marketingoví kandidáti, přesto, či spíše právě proto, vám budeme prospěšní.“

Vážení voliči,

již zítra vypuknou pro naši stranu naprosto klíčové komunální volby. V posledních letech jsme, až na menší úspěchy ve formě zisku mandátu v Evropském parlamentu a v krajském zastupitelstvu Zlínského kraje zůstali za očekáváními. Proto jsem se před několika měsíci rozhodl kandidovat na předsedu a změnit strategii a směr Svobodných, začínáme vlastně téměř od píky.

Místo snění o mezinárodním státnictví či řešením problémů všehomíra jsem chtěl po našich členech nevděčnou práci. Chtěl jsem, ať se zajímají o své okolí, ať znají problémy svých měst a obcí a ať přicházejí s řešeními na lokální úrovni. Politická strana potřebuje kořeny. Musíme ji budovat odspodu, tvrdou pílí a prací. Potřebujeme zkušenosti, praxi, přehled – solidní komunální základ – u kterého ale musíme udržet svou filozofii. V tom držení se principů spočívá naše výhoda, která nás odlišuje od konkurence.

Každodenní, komunální politika je z hlediska občana neuvěřitelně složitá a plná neuchopitelných technokratických detailů. Naším úkolem je celý proces zjednodušit – proto ho však musíme na vlastní kůži důkladně poznat. Svobodní nechtějí v komunálu podporovat cool zájmové spolky prosazující věci, které zrovna máme my rádi. Nejsme společenství přátel cyklistiky, divadel nebo třeba pouštění draků. “Naše” obec nemá občany vychovávat k obrazu svému, má se hlavně starat o veřejné služby a nezbytný obecní majetek, který má sloužit všem a ne jen “kámošům” vedení radnic.

Letos kandidujeme do 145 zastupitelstev v celé České republice. Tam všude to nejsou jen anonymní Svobodní, jsou to konkrétní lidé, kteří nad rámec své práce a jiných povinností pracují na tom, aby se vám žilo lépe, a chtějí myšlenky Svobodných dostat i do tohoto patra politiky. Tak aby myšlenka “Méně státu, více občanům” nebyla jen pouhou teorií.

Na mnoha místech kandidujeme v koalicích. Jednání nebyla snadná, naši kandidáti v některých bodech programu museli ustoupit, v jiných ne. Pro ty “pravověrné” z nás jsou některá komunální hesla náročná na zkousnutí. Všechny sliby, které obec udělá, vyřeší, zadotuje na nás působí jako rudý hadr na býka. Obce však fungují v nějakém systému. Zastupitelé, kteří nechtějí být jen výkřikem do tmy, ale také chtějí skutečně něco pro občany udělat, musí v rámci těchto mantinelů hledat ostrůvky svobody. Nikdy si ale nesmí hrát na hodné papaláše, co občánkům z dobroty srdce sypou korunky a očekávají vděk a V.I.P židličky na sportovních utkáních. Naopak naši zastupitelé si musí neustále uvědomovat, že peníze jsou/byly občanů, že je vytvořili pracující lidé a nespadly shůry od “vrchnosti”.

Dnes bych tak chtěl požádat všechny naše sympatizanty o podporu Svobodných kandidátů. Co se totiž počítá, je pouze a jenom vhozený hlasovací lístek do urny. Pokud chcete, abychom rostli a byli vidět a slyšet, potřebujeme vás. Víme, že nejsme dokonalí, nejsme vypulírovaní marketingoví kandidáti, přesto, či spíše právě proto, vám budeme prospěšní.

Za vaši podporu upřímně děkuji a věřím, že vás nezklameme.

Tomáš Pajonk,
předseda Svobodných a zastupitel Zlínského kraje

 

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Svobodní mají dalšího místostarostu. Jirkov má novou vládnoucí koalici

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodný starosta v Lomu a nová koalice chtějí zneplatnit rozhodnutí bývalého vedení města o pozemcích na Dlouhé Louce

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodní se připravují na komunální volby

Pohlídejte demokracii při sněmovních volbách!

Pokračujeme v tour za zachování české koruny!