P. Mach představil svoje programové vize novinářům

Předsedou Svobodných byl znovu zvolen Petr Mach, který získal dvě třetiny hlasů. Ke svému vítězství dnes na tiskové konferenci řekl: „Získal jsem velmi silný mandát. Je to pro mě signálem, že za mnou členové stojí. Děkuji, vážím si toho. Mám vizi svobodné a bezpečné České republiky i nový plán komunikační strategie, na kterém pracovalo dosavadní předsednictvo. Věřím, že se kolem nového plánu semkne i budoucí předsednictvo a strana bude jednotně postupovat k úspěchům v příštích volbách.“

P. Mach také informoval, že mu dnes ráno oznámil jeden z protikandidátů Petr Hampl, že ukončil členství ve straně: „Konečně skončí nervozita a Svobodní budou moci jednotně směřovat za svým cílem.“

Vize P. Macha: Česká republika svobodná, prosperující a bezpečná

Předseda Mach dnes také na tiskové konferenci představil svou vizi. Upozornil, že za 1. republiky byla ČR v životní úrovni mezi první desítkou nejlepších zemí světa a vysvětlil, proč v posledních šesti letech neprosperuje: „Naši ekonomiku ničí přebujelá byrokracie, vysoké daně a státní zadlužování. Abychom vrátili do České republiky prosperitu, musíme dát lidem opět svobodu – snížit daně, omezit byrokracii, zjednodušit podnikání a zaměstnávání lidí.“

Svobodní sníží nezaměstnanost v ČR o polovinu – 300 tisíc nezaměstnaných najde novou práci a státní rozpočet získá navíc 50 miliard korun na ušetřených sociálních dávkách a na daních od bývalých nezaměstnaných. „Nezaměstnanost snížíme uvolněním trhu práce a omezením sociálních dávek,“ řekl Mach.

Stát musí začít hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Svobodní prosadí ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu. „Státní dluh tak přestane růst a při rostoucí ekonomice bude jeho relativní velikost k HDP klesat, a sníží se tak i úrokové břemeno,“ vysvětlil P. Mach.

Svobodní dále sníží daně a odbourají nespravedlivé dotace. „Chceme, aby více peněz zůstalo v kapsách lidí. Chceme zavést jednotnou základní sazbu DPH 15 %. Ideální by bylo, kdyby jídlo a nápoje vůbec nebyly zatíženy DPH a stát by nemusel drobné podnikatele šikanovat kvůli každé účtence,“ sdělil Mach.

Nulovou sazbu DPH na jídlo mají např. ve Velké Británii nebo na Maltě. Svobodní dále chtějí zrušit silniční daň a směřovat ke zrušení daně z příjmu fyzických osob. Daň z příjmu nemají např. v Monaku nebo Andoře.

„Celkový podíl vybraných daní na HDP chceme snížit z 34,3 % pod 30 % HDP. Chceme se tak přiblížit zemím jako je Švýcarsko, Irsko, Izrael či Slovensko,“ doplnil Mach.

Vize P. Macha je, že se ekonomický růst vrátí k 6 %. „Když bude ekonomika svobodná, stát se nebude zadlužovat a budou nízké daně, začnou mzdy a hospodářství opět růst. Bohatá země pak znamená nejen bohaté občany ale také nezbytné peníze na společnou obranu proti vnějším hrozbám. Česká republika bude zemí, ze které nebudou občané odcházet a ve které bude radost žít!“

Spolupráce se Soukromníky

Na otázku novinářů ohledně spolupráce se Stranou soukromíků ČR P. Mach potvrdil, že se už vedou intenzivní jednání obou stran o vzájemném spolupráci do krajských voleb. Připomněl, že obě strany společně pořádaly také demonstraci 28. října Za soukromé svobodné podnikání v Praze. "Máme společné programové body," upozornil mj. P. Mach

Volby v číslech

Petr Mach stojí v čele Svobodných už od jejich vzniku v r. 2009. Letos to bylo vůbec poprvé, co měl více protikandidátů. V internetových volbách hlasovalo od neděle 15. 11. do neděle 22. 11. celkem 574 členů, což představuje volební účast 58,2%, kteří své hlasy rozdělili takto:
         Petr Mach            377
         Roman Kříž            90
         Petr Hampl             75
         Miloslav Bednář      32

Stranu teď ještě čekají volby místopředsedů. Elektronické hlasování proběhne v termínu 29. 11. 08:00 až 6. 12. 23:59 hod.

 

V Praze dne 23. listopadu 2015

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných
e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Terézia Mlýnková Išková: Když kraj zachraňuje venkovské prodejny

Být „chovancem“ státu? Nemusí to tak být.. ..proto jsou…

Svobodní uctili památku Jana Palacha

I před minulými volbami byly upozaďovány strany s realistickým pohledem na vývoj v EU. I z přehledu výstupů jednotlivých poslanců v Evropském parlamentu je zřejmé, že jediným hlasem občanů, kteří nechtějí být řízení z Bruselu, je hlas poslanců zvolených za Svobodné.

Stejně jako před parlamentními, senátními i prezidentskými volbami, tak i před volbami do Evropského parlamentu se objevují průzkumy, které předpovídají, která strana vyhraje. Data z průzkumů ze všech členských zemí Evropské unie publikuje pravidelně Eurobarometr, který shromažďuje evropská výzkumná šetření. Podle současných dat mají evropské volby v Česku, které se uskuteční 24. a 25. května 2019, jasného favorita.

16. ledna 1969 ve 13:30 hodin se v horní části Václavsk…