Omezení biopaliv aneb když EU objeví Ameriku

Evropská unie nás léta nutila používat biopaliva, prý v zájmu životního prostředí. Evropská komise zjistila, po deseti letech povinného přimíchávání biopaliv v ČR, že takto obohacené pohonné hmoty životnímu prostředí škodí, zejména kvůli změnám využití krajiny.

I Česká republika se stala monokulturní krajinou řepky. Komise navíc přesně neví, odkud pochází biopaliva, které jsou na evropský trh dovážena. Nad takovými biopalivy tak visí otazník, za jakých podmínek jsou vyráběna.

Proti snížení podílu biopaliv samozřejmě nejvíc křičí jejich výrobci a mezi největší dodavatele biopaliv v Česku patří firmy ministra financí Andreje Babiše.

Svobodní dlouhodobě prosazují konec povinných biopaliv. Biopaliva přírodě jen škodí. Jejich masivní povinné používání je výsledkem lobbingu dodavatelů, který draze platíme my všichni.

Terézia Mlýnková Išková,
odborná mluvčí pro zemědělství

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Vondráček: Neznám žádný unijní recept, který funguje, to řekl před lety Fiala. Dnes věrný sluha Bruselu

Zákaz venkovního prodeje kaprů? Svobodní říkají ne!

Ženy proti kvótám! Připojte se také, pod otevřený dopis členek Svobodných

Volby 2021 – program do PS

Hájíme slušnost, svobodu a respekt k naší zemi. Máme právo určovat svět, ve kterém žijeme. Bojujeme za Českou republiku sebevědomých občanů, ve které státní aparát občanům slouží a nevytváří zbytečné pře-kážky. S tím se pojí i přijetí odpovědnosti každého z nás za lepší budouc-nost, která vzniká naším kolektivním snažením. Podporujeme svobodné podnikání za rovných a férových podmínek, soukromý majetek považu-jeme za nedotknutelný Zároveň pokládáme za nevyhnutelné obnovit naši zemi zasaženou pandemií Covid-19.

Proč to děláme: Abychom mohli svobodně žít, prosperovat a být hrdí na svou zemi.

Svobodní vyhlásili detektivní soutěž pro každého!