Místopředsedy Svobodných jsou Smetka, Payne, Sečkár a Zapletal

Strana svobodných občanů má kompletní vedení. K předsedovi Tomáši Pajonkovi přibyli čtyři místopředsedové.

V tajné elektronické volbě byli členskou základnou zvoleni (každý člen měl k dispozici čtyři hlasy, protože se obsazovala čtyři místa v ReP):

  1.  SMETKA Radim, hlas mu dalo 48 % hlasujících (dosavadní místopředseda strany)
  2.  PAYNE Jiří, 48 % hlasujících (europoslanec)
  3.  SEČKÁR Alois, 47 % hlasujících (člen Republikového výboru)
  4.  ZAPLETAL Jiří, 44 % hlasujících (bývalý předseda Svobodných v Moravskoslezském kraji)

Celkem kandidovalo 13 zájemců. Na dalších místech pak pořadí vypadalo takto: ZÁLOM Luboš, ULIČNÝ Vít, VODIČKA Milan, KUNA Aleš, MALÝ Michal, LODER Jan, URBAN Daniel, KOPECKÝ Petr, FEDOROVIČ Radim.

Republikové předsednictvo se v novém složení sejde poprvé ve čtvrtek 30. 11. dopoledne v Praze.

Strana svobodných občanů vznikla v roce 2009. Od roku 2014 je zastoupena v Evropském parlamentu. Prvním jejím europoslancem byl Petr Mach, od září 2017 je europoslancem za Svobodné Jiří Payne. Svobodní mají rovněž dva krajské zastupitele a několik desítek obecních zastupitelů.


KONTAKT:
Martin Rumler
tiskový mluvčí Strany svobodných občanů
mluvci@svobodni.cz
773 697 985

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Svobodní – EFTA

Tisková zpráva z právě proběhlé tiskové konference

Svobodní vyzývají premiéra Babiše v otevřeném dopisu k použití práva veta při hlasování o brexitu. Další prodlužování procesního kómatu škodí všem.

Ve čtvrtek 21. března proběhne zasedání Evropské rady, na kterém se bude hlasovat o odkladu brexitu, který je naplánovaný na 29. března. Svobodní vyzývají premiéra České republiky Andreje Babiše, aby využil svého práva dle čl. 50(3) Smlouvy o Evropské unii a hlasoval proti odkladu. „Je evidentní, že britský parlament neodsouhlasí dohodu o vystoupení v současném znění ani dnes ani za měsíc. Zároveň se nezdá, že by vláda premiérky Mayové měla jasný plán, co v rámci prodloužené lhůty dělat jinak. Odklad brexitu by uvrhl celou Evropskou unii do procesního kómatu,“ shrnul předseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Kraj se rozhodl peníze na novou nemocnici projezdit, tvrdí zlínští Svobodní

Svobodní zahájili ve Zlínském kraji kampaň, kterou upozorňují na blížící se jednání krajského zastupitelstva, na němž se bude jednat a zřejmě i rozhodovat o tom, zda kraj postaví novou zlínskou nemocnici „na zelené louce“. Odhadovaná cena projektu je 8 miliard korun. Souběžně od roku 2020 však stoupnou výdaje kraje na veřejnou dopravu o 480 milionů korun. To vše v situaci, kdy kraj předpokládá zhruba 3,5 miliardy vlastních příjmů.

Kříž: Svobodní – jak dál po deseti letech?

Svobodní v těchto dnech oslaví deset let od svého založení Takový milník nepochybně vyvolá snahu hodnotit a bilancovat. Dovolím si tedy svůj osobní pohled…