Kuna: Fidel Castro zemřel, jen to bylo zbytečně pozdě

Témata:

Prý se nemá tančit na hrobech. Asi to bude pravidlo, které má jako obvykle své výjimky. Snad Fidelovi pomůže, že se určitě dostal do toho věhlasného komunistického pekla, kde nikdy nic nefunguje, tak jako v komunismu skutečném.

Kdo má na rukou krev dobrých a spravedlivých lidí, má se dočkat trestu. U Fidela Castra si boží mlýny daly dost na čas. Je to trochu škoda, přál bych si, aby z těch zhruba 600 vyšel alespoň jeden atentát na tohoto tyrana. A to o dost dříve, než si přijde ta s kosou. Atentát na tyranovi totiž není zločinem. Takový atentát schvaluji.

Castrovu smrt jsem oslavil stylově, s nápojem Cuba libre , tedy svobodná Kuba. Doufám, stejně jako mnozí kubánští exulanti na Floridě, že nově zvolený americký prezident Donald Trump rázně zatlačí na zbytky komunistických pohlavárů a donutí je k reformám, které si chudí Kubánci po desetiletích prázdných krámů, ale plných věznic zaslouží. Také doufám, že marxistické levicové špičky v EU nebudou této Trumpově snaze odporovat či úmyslně překážet. Styděl bych se znovu za celou „skvělou EU“.

Mám ale strach, že to bude jinak. Vyjádření evropských i českých špiček se nesou ve znamení pochvalného či vyhýbavě neutrálního hodnocení Fidela Castra. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker jej považuje za „hrdinu mnohých lidí“, z české Kanceláře prezidenta zase zaznělo, že „byl mnohým pro mnohé lidi“. Jako by Castro byl člověkem padesáti odstínů šedi. To ale vůbec nebyl. Kdo stále rozeznává mezi bílým a černým, dobrem a zlem, ten může Castra vidět pouze v černých barvách, barvách bývalého studentského aktivisty, který se změnil v diktátora a masového vraha!

Aleš Kuna, Ústecký kraj

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Svoboda, prosperita a nezávislost? Taky mír a kapitalismus!

Ženy proti kvótám! Připojte se také, pod otevřený dopis členek Svobodných

Volby 2021 – program do PS

Hájíme slušnost, svobodu a respekt k naší zemi. Máme právo určovat svět, ve kterém žijeme. Bojujeme za Českou republiku sebevědomých občanů, ve které státní aparát občanům slouží a nevytváří zbytečné pře-kážky. S tím se pojí i přijetí odpovědnosti každého z nás za lepší budouc-nost, která vzniká naším kolektivním snažením. Podporujeme svobodné podnikání za rovných a férových podmínek, soukromý majetek považu-jeme za nedotknutelný Zároveň pokládáme za nevyhnutelné obnovit naši zemi zasaženou pandemií Covid-19.

Proč to děláme: Abychom mohli svobodně žít, prosperovat a být hrdí na svou zemi.

Zálom: Zase zavřou Česko? Stačí záminka, jedno číslo, které se hodí.

Zálom: Necháte se koupit za pivo srkané skrz roušku?