Den daňové svobody 2017

Témata:

29. května je den, kdy přestáváte pomyslně pracovat na stát a začínáte si užívat své výdělky. Ano, tak vysoké platíte v České republice daně. V pondělí 29. 5. proto v Den daňové svobody Svobodní vyrazí mezi vás a ukážou vám, jak chtějí vaše daně snížit. V Praze u metra Anděl pak budete moci potkat předsedu Svobodných a europoslance Petra Macha.

Jak s těmi penězi stát nakládá? Nestačilo by, kdyby si od nás všech vzal méně? Svobodní věří, že lidé dokážou přerozdělit své peníze mnohem lépe než stát. Čím méně bude navíc stát přerozdělovat, tím méně peněz politici a úředníci rozkradou a také méně nesmyslů vymyslí.

Stát samozřejmě musí mít dost peněz na důchody, na školství nebo na opravy silnic. Ale nemusí mít tolik zbytečných úřadů, nemusí rozdělovat dotace a finanční pobídky firmám. Firmy si mají peníze zasloužit od spokojených zákazníků, ne je dostávat z rozhodnutí úředníků a politiků. Svobodní budou v parlamentu i ve vládě prosazovat zrušení nespravedlivých dotací a snížení daní všem, aby se Den daňové svobody posunul blíž k začátku roku.

Necháme vaše peněženky na pokoji aneb tři daňové návrhy Svobodných

1) DPH snížíme na jednotnou sazbu 14 %

Jedna sazba DPH je lepší než tři. Proto chceme snížit a sjednotit DPH na úrovni 14 %. Opatření by nejen ušetřilo peníze jednotlivých zákazníků, ale časem by se promítlo také do snížení nákladů státu spojených s výběrem daní nebo do úspor na straně firem. Ty by díky jednoduššímu systému ušetřily na službách daňových poradců.

2) Zvýšíme výplaty o 1 000 Kč měsíčně

Slevu na poplatníka dani z příjmu chceme zvýšit o 1 000 korun měsíčně (z 2070 na 3070 Kč měsíčně). Sloučíme odvody na sociální zabezpečení a daň z příjmu fyzických osob, aby každý poplatník na zvýšenou slevu dosáhl. Sjednocení obou plateb navíc ušetří papírování lidem i státu. O tisíc korun vyšší čistou mzdu bude mít díky tomuto kroku každý pracující zaměstnanec i živnostník.

3) Zrušíme daň z nabytí nemovitých věcí

Navrhujeme kompletní zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, která činí 4 % z hodnoty koupené nemovitosti. Považujeme tuto daň za nespravedlivé opakované zdanění. Tato daň zatěžuje už tak napjatý rozpočet někoho, kdo koupil byt nebo dům.

Kolik ušetříte se Svobodnými

Kde nás najdete v Den daňové svobody 29. 5.

Praha 5 s europoslancem a předsedou Svobodných Petrem Machem,  metro Anděl 14 – 17

Město MístoČas
Beroun Husovo náměstí10 – 14
Brno Náměstí Svobody10 – 18
Jihlava Masarykovo náměstí10 – 16
Mladá Boleslav nákupní centrum Bondy8 – 12
Olomouc náměstí Národních Hrdinů13.30 – 18
Ostrava křižovatka ulic Porubská x Opavská10 – 16
Pardubice třída Míru14 – 17
Plzeň Kopeckého sady14 – 18
Praha – Kolovraty
(neděle 28. 5.)
 tenisový areál15 – 22
Praha 22 – Uhříněves parkoviště u nákup. střediska Norma12 – 18
Praha 5
(europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach)
 Anděl14 – 17
Praha – Háje, Opatov, Chodov, Roztyly stanice metra – rozdávání novin8.00
Zlín Svitovská brána11 – 17

 

 

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Volby 2021 – program do PS

Hájíme slušnost, svobodu a respekt k naší zemi. Máme právo určovat svět, ve kterém žijeme. Bojujeme za Českou republiku sebevědomých občanů, ve které státní aparát občanům slouží a nevytváří zbytečné pře-kážky. S tím se pojí i přijetí odpovědnosti každého z nás za lepší budouc-nost, která vzniká naším kolektivním snažením. Podporujeme svobodné podnikání za rovných a férových podmínek, soukromý majetek považu-jeme za nedotknutelný Zároveň pokládáme za nevyhnutelné obnovit naši zemi zasaženou pandemií Covid-19.

Proč to děláme: Abychom mohli svobodně žít, prosperovat a být hrdí na svou zemi.

Dočekal: Daň z průměrného bytu v Praze bude ročně 30.000,- Kč!

„Peněženka jako zhmotněná svoboda a demokracie,“ Jaroslav Chalupský v Senátu ke změně daní

ROZHOVOR: “Psal Prymulovi, psal Hamáčkovi, nic. Nový senátor: Půjde o přežití. Je třeba snížit daně a po vzoru podnikatelů zásadně odtučnit úřady”

Hrubý 2019: Proč daňová harmonizace v EU povede ke zchudnutí občanů