Svobodní: Vyzýváme k bojkotu zákona!

Témata:

Politické plakáty na vlastních plotech mají podléhat přísné regulaci ze zákona včetně pokut. Svobodní tuto šikanu a nesmysl odmítají. Pojďme tuto šikanu a nemravnost bojkotovat.

Strana svobodných občanů vyzývá občany k bojkotu zákona, který omezuje propagaci politických stran na soukromých plochách.

Podle slov šéfa Úřadu pro kontrolu hospodaření politických stran Vojtěcha Weise (popsaných v textu Volební agitace na plotě se může prodražit) se musí registrovat každý, kdo se bude v době oficiální volební kampaně veřejně angažovat ve prospěch či neprospěch nějaké strany nebo kandidáta. Jinak zaplatí pokutu. Vracíme se tak do doby, kdy bude mít stát v rukou seznam podporovatelů opozičních stran.

„Je to šikana malých stran, které se opírají o tisíce dobrovolníků, kteří jsou ochotni stranu na svých plotech podpořit,“ říká předseda Svobodných Petr Mach.

Zákony je obvykle třeba dodržovat, ale vše má své meze a čeho je moc, toho je příliš. Svobodní proto vyzývají příznivce své strany i dalších stran, aby se nebáli a plachty a plakáty vyvěšovali. Pokud se kvůli tomuto likvidačnímu nesmyslu stane někdo, kdo bude propagovat Stranu svobodných občanů, obětí šikany státu a bude mu vyměřena pokuta, Svobodní jsou připraveni ji za něj uhradit.

„Budeme iniciovat zrušení tohoto nařízení a stejně tak i Úřadu pro kontrolu hospodaření politických stran. A doufáme, že i další strany se k bojkotu této hlouposti připojí,“ doplnil Petr Mach.


KONTAKT:
Martin Rumler
tiskový mluvčí Strany svobodných občanů
mluvci@svobodni.cz
773 697 985
www.svobodni.cz

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Hrubý: Začněme konečně opravdu chránit svobodu projevu

Tisková zpráva – Svobodní vybrali na volební kampaň na HITHITU už 112.000 Kč

Zálom: Regulace sociálních sítí nás ke svobodě nepřiblíží

Musím na úvod předeslat, že rád sleduji Václava Klause ml. Jeho názory jsou podnětné, mají vtip a jsou v našem nudném politickém rybníčku učiněným požehnáním. A jdou ve směru větší svobody. Tedy většinou.

Vavruška: Domácí porody

Kříž: Proč je svoboda velmi konzervativní

Svoboda je možnost dělat si za své na svém co chci, pokud tím, nad míru přiměřenou okolnostem, nezasahuji do analogické možnosti jiného.