Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Znáte Článek 23 Listiny základních práv a svobod?

Občané si v minulosti uvědomili, že ne všechny lidské potřeby umí zajistit jako jednotlivci v dostatečné kvalitě i míře a svěřili část pravomocí včetně monopolu násilí státu. Se státem přitom podepsali tzv. společenskou smlouvu a v České republice její pravidla promítli do základních dokumentů jako je Ústava nebo Listina.

Pro případ, že by se stát uchýlil k ignorování těchto pravidel, došlo k rozvratu právního státu a soudy tomu jen bezbranně přihlížely, vyhradili si občané v článku 23 Listiny právo na odpor. Jde o přirozené právo bránit se diktatuře, a nejen nečinně přihlížet zničení Ústavy a poklidného soužití na území České republiky. Jako Svobodní se připojujeme k iniciativě rozebrané na www.zlutyspendlik.cz, která občany o tomto právu informuje a sčítá ty, kteří jsou ochotni jej naplnit, až uznávaní a nezávislí právníci potvrdí, že podmínky článku 23, již byly naplněny.

Žlutý špendlík – úvodní video.