Zákaz venkovního prodeje kaprů? Svobodní říkají ne!

Má stát zakázat prodej kaprů venku?
Svobodní hlasují proti zákazu tohoto tradčního způsobu prodeje.

Tři odpovědi na tento dotaz najdete zde, zbytek na https://www.parlamentnilisty.cz/…/-Svet-se-zblaznil…:

„Pokud se tak rozhodne soukromá firma, třeba Lidl, který rád stojí na špici aktivistického pokroku, nelze proti namítat nic jiného, než že je to hloupost, ale každý má právo dělat dobrovolně hlouposti. Lidé si prostě nakoupí jinde. Je však nutné rázně odmítnout jakoukoliv myšlenku, kterou razí nepřátelé lidí, tedy tzv. ochránci zvířat, že by se prodej kaprů měl zakázat zákonem či vyhláškou. Ostatně jakéhokoliv takového levičáckého dobroděje zcela spolehlivě odhalíte jako pokrytce otázkou, zda bychom se stejně měli stavět i k islámským halal porážkám,“ sdělil Luboš Zálom, místopředseda Svobodných.

„Zakázal či propustil bych všechny úředníky-zakazovače a byl by klid. Na druhou stranu musíme ctít svobodu podnikání. Tedy pokud chce Lidl zakázat prodej kaprů venku, musíme to respektovat. Stejně ale bychom měli respektovat, pokud hospodský ve své hospodě nechce zakazovat kouření. Proto také podporujeme aktuální petici http://www.svoboduhospodam.cz. Zákazy v podnikání jsou škodlivé! Místo úředníků a politiků má o podnikání rozhodovat trh,“ zdůraznil Libor Vondráček, předseda Svobodných.

„No jistě! Měl by se zakázat prodej zboží vůbec! Vždyť je to diskriminační a zraňující pro zboží samo i pro toho, kdo si nakupování nemůže dovolit!“ řekla Daniela Kovářová, senátorka za Plzeň město, členka ústavně-právního výboru Senátu, prezidentka Unie rodinných advokátů, bývalá ministryně spravedlnosti.

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)