Vondráček: Tlak na repre, Kúdelu a Slávii je důkazem proniknutí škodlivé ideologie do sportu. Rovina se naklání stále více…

Jako hráč a fanoušek fotbalu si pamatuji spoustu různých politických gest či nápisů, které byly k vidění při oslavách gólů. Když sleduji přípravy amerického olympijského týmu, který učí své sportovce, jak správně „poklekat“ na olympiádě, tak vidím jen dvě řešení:

1) Buď bude v souladu s předchozími olympiádami vyloučeno asi 500 amerických sportovců, kteří budou propagovat BLM (které je nejen politické, ale podle mnohých i rasistické, protože hájí „černé životy“, ale jiné nezmiňuje).

2) A nebo jednou provždy přestaneme slovíčkařit o tom, co je ve sportu politické, a co už není. A necháme na uvážení samotných sportovců, jak se budou při sportu prezentovat.

Někdo poklekne, někdo si dá v listopadu vlčí mák, někdo bude slavit gól v dresu Švýcarska Albánskou orlicí a někdo bude mít nápis „Kosovo je Srbija“.

Na podobné věci si zvykneme, přestaneme řešit, zda platí ve sportu stejný metr pro všechny, a masová debata o sportu se opět bude věnovat sportu.

Což jistě pomůže i samotným hráčům, která teď tato debata může rozptylovat od výkonu na hřišti. Hned několik posledních zápasů přitom ukázalo, že podobná debata ničemu nepomáhá, pouze vykopává hlubší příkopy a vytváří problémy tam, kde nebyly.

Zveličují se nejasné slovní výroky a jiná symbolická gesta, a skutečně nebezpečné až brutální fauly jsou relativizovány (viz. útok Bale na Kúdelu).

Přesto jako Sparťan musím uznat, že Slávisti jsou profesionálové a budu věřit, že se s tím poperou a podobné diskuse (nebo rozhánění pokryteckým rozhodčím) jim nezabrání ani zítra v předvedení dalšího dobrého výkonu na hřišti a jejich reprezentace českého fotbalu bude pokračovat.

PS: Pokud má Kudela dostat trest 10 zápasů, měl by dostat Kamara 30 a Bale minimálně 666 zápasů.
Ale bez legrace… Vždy jsem sportovní klání velice prožíval a každou nespravedlnost jsem bral velice úkorně. O to víc mě štve každá nakloněná rovina notabene když je politicky motivovaná…

Kolem Slavie je zase živo. Hráči se místo pokleknutí chytili kolem ramen, rozhodčí je rozehnal : https://echo24.cz/a/Sr8NC/kolem-slavie-je-zase-zivo-hraci-se-misto-pokleknuti-chytili-kolem-ramen-rozhodci-je-rozehnal

USA v Tokiu: https://idnes.cz/oh/tokio-2021/black-lives-matter-povoleno-olympiada-americane-spojene-staty-protesty.A210402_203052_olympiada-tokio-2020_ten

Rasismus, rozhodla UEFA. Kúdela dostal vysoký trest, přijde i o EURO!: https://sport.cz/fotbal/evropska-liga/clanek/2287517-rasismus-rozhodla-uefa-kudela-dostal-vysoky-trest-prijde-i-o-euro.html

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Vondráček: Neznám žádný unijní recept, který funguje, to řekl před lety Fiala. Dnes věrný sluha Bruselu

Zákaz venkovního prodeje kaprů? Svobodní říkají ne!

Svobodní mají dalšího místostarostu. Jirkov má novou vládnoucí koalici

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodný starosta v Lomu a nová koalice chtějí zneplatnit rozhodnutí bývalého vedení města o pozemcích na Dlouhé Louce

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodní se připravují na komunální volby