V Týně nad Vltavou mají vládu. Vede ji Ivo Michálek.

Týn nad Vltavou – Živé povolební období ukončilo čtvrteční ustavující zastupitelstvo. Byť od občanů získalo ve volbách nejvíce hlasů uskupení ProTejn a KDU-ČSL, z čela města byli odstaveni a zůstala jim pozice opozice.

Koalici tvoří Strana svobodných občanů (Svobodní), ODS, ČSSD, Piráti a Tejňáci. Proti nerespektování vůle voličů se před dvěma týdny konal ve městě protest, ale nepřinesl žádnou změnu ve vedení Týna. Jeho účastníci přišli i na jednání zastupitelstva.

Na post starosty se původně počítalo s Tomášem Tvrdíkem (ODS), ale kvůli jeho zdravotnímu stavu došlo před několika dny ke změně. Hlavou města se tak stal Ivo Machálek (Svobodní), místostarostkou Martina Sudová (ODS). V sedmičlenné radě ještě zasednou Tomáš Tvrdík (ODS), Karel Moravec (Svobodní), David Slepička (ČSSD), Jan Novák (Piráti) a Jiří Šálený (Tejňáci).

Do čela finančního výboru byl zvolen František Kobera (KDU-ČSL) a kontrolní výbor připadl Karlu Hladečkovi (ProTejn).

ZDROJ: Ceskobudejovicky.denik.cz

 

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Svobodní mají dalšího místostarostu. Jirkov má novou vládnoucí koalici

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodný starosta v Lomu a nová koalice chtějí zneplatnit rozhodnutí bývalého vedení města o pozemcích na Dlouhé Louce

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodní se připravují na komunální volby

Pohlídejte demokracii při sněmovních volbách!

Pokračujeme v tour za zachování české koruny!