Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Urážka! Nejsme chudinky. Pravicové ženy setřely Fialu za kvóty

Státy Evropské unie se shodly na tom, že je třeba posílit kvóty, na základě kterých budou větší firmy povinny obsazovat do vedoucích funkcí více žen. Navrhovaná legislativa počítá s tím, že v řídicích a dozorčích orgánech firem nad 250 zaměstnanců by mělo být minimálně 33 procent žen. S tím však ostře nesouhlasí Svobodní. Členky této politické strany dokonce sepsaly otevřený dopis, který adresovaly premiéru Petru Fialovi.

„Nejsme žádné chudinky, které potřebují, aby je někdo podpíral. Jsme samostatné, sebevědomé ženy a jsme dostatečně schopné na to, abychom se prosadily samy. Každá z nás pracuje, podniká a realizuje se přesně tak, jak chce a potřebuje. Proto odmítáme jakékoliv kvóty pro ženy,“ stojí v otevřeném dopise, který podepsalo patnáct žen nejrůznějších profesí a povolání, od advokátky a výkonné ředitelky, přes IT vývojářku, manažerku, vedoucí prodeje, až po podnikatelky či ženy na mateřské dovolené. 

„Kvóty považujeme za urážku, která staví ženy do role neschopných, kterým je potřeba pomáhat, aby uspěly. Nepotřebujeme kvóty, prosadíme se samy,“ jsou nekompromisní členky Svobodných, který svůj apel na vládu zveřejnily také na webu s tím, že se pod tuto výzvu může podepsat kdokoliv další

„Žádáme vás, abyste se zabývali skutečnými problémy místo toho, abyste je hledali tam, kde nejsou. Pokud je ve vedení firem či v politice méně žen než mužů, není to rozhodně proto, že by se ženy nedokázaly dostatečně prosadit nebo že by nebyly vzdělané či schopné. Je to proto, že jejich priority jsou jiné,“ vysvětlují svůj odmítavý postoj.  

„Přestaňte se nám míchat do života. Kvóty pro ženy jsou nejen urážkou žen, ale i diskriminací mužů, která je logickým důsledkem těchto pokusů o genderové vyrovnání sil,“ dodaly členky Svobodných. 

Viz zpráva: Ženy proti kvótám! Připojte se také, pod otevřený dopis členek Svobodných

Zdroj: Parlamentní listy, Facebook Svobodní

Pokud souhlasíte se zněním dopisu, můžete se veřejně připojit k výzvě zde: