Strachota do Senátu. STOP drahým energiím pro občany

Vážení spoluobčané,

chci být Vašim senátorem na plný úvazek. Jsem odborníkem na energetiku. Dejte mi, prosím, Váš hlas v této těžké době. Můj hlasovací lístek má šťastnou 7. Děkuji! 

Senátní volby se konají ve stejném termínu jako volby do obecních zastupitelstev 23. a 24. září.

VIDEO jen pro Vás:

facebook: https://www.facebook.com/jiri.strachota.svobodni/videos/579912627256407
youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Pg_F-hVuygY

ZA energii pro občany

Vím, jak je nutné bojovat proti současné energetické krizi. Je nutné odstranit její příčiny způsobené zeleným náboženstvím. Zbavit se emisních povolenek, postavit moderní uhelné elektrárny místo zbouraných bez náhrady, zachovat a zvýšit výrobu elektřiny a tepla v jaderných elektrárnách. Naštěstí se otevírá možnost využití malých modulárních reaktorů (SMR) s kvalitativně vyšší bezpečností, rychlostí vybudování a podstatně menšími nároky na provozovatele.

Zásoby uhlí máme na několik desetiletí, zásoby jaderného paliva můžeme mít libovolně velké z různých zdrojů. (Na rozdíl od plynu, z něhož byla nejdražší elektřina i v době jeho nízké ceny. A náhrada uhlí plynem z Ruska byla strategická chyba.)

Přírodní zákony se nezmění ani ústavní většinou, ani referendem. Není pravda (je to lež?), že krizi vyřeší vyšší výroba fotovoltaiky a větru. Elektrická soustava se rozpadne, pokud není rovnováha vyráběného a spotřebovaného výkonu. Elektřina vyrobená, když právě svítí slunce a fouká vítr, komplikuje udržování rovnováhy, protože zatím neexistuje možnost ji uchovat na dobu, kdy ji budeme potřebovat.

STOP novostavbě VRT Praha-Brno

Novostavba VRT (vysokorychlostní železniční trať) je megalomanským projektem. Německo až do Litoměřic a Rakousko do Břeclavi budou připojeny smíšenou dopravou (včetně nákladní) do 200 km/h. Jedná se v podstatě o mediální kauzu podobnou přímé volbě prezidenta. Stalo se pouze, že 91 poslanců přijalo v roce 2017 plytké usnesení, na které navázala odcházející Sobotkova vláda. Náš stát už dluží více než celý svůj roční rozpočet. Půjčovat si další peníze na něco jiného než zajištění výroby elektřiny či využití vlastních zásob plynu nechci připustit. Cenovka VRT Praha-Brno bez železničních uzlů je téměř dvojnásobkem ceny nového bloku jaderné elektrárny Dukovany, který má pouze nahradit dva starší bloky s končící životností.

Shodou okolností právě náš senátní obvod by od novostavby nejvíce utrpěl bez jakéhokoliv užitku. Rozkrojení krajiny novou bariérou ohrožuje zásobování pitnou vodou, poškozuje chráněné přírodní lokality, znehodnocuje majetek, má dokonce rozdělit obce. Mnozí z Vás vědí, že už dlouho ukazuji nepatřičnost VRT pro Českou republiku a tím usiluji aby občané senátního obvodu tuto újmu neutrpěli. Ze senátní lavice bude má snaha podstatně účinnější.

ZA zákony nepodléhající inflaci

Chci prostým zákonem „Lex koruna“ odstranit plýtvání úsilím všech legislativních orgánů ČR na honbu za inflací. Bylo to zlé už při inflaci 2% cílované ČNB, ale teď hrozí paralýza nebo chaos. Je to základní kámen z pětice zákonů „Rovné hřiště“, které chci v Senátu vysvětlit aby vyústily v návrhy zákonů pro Poslaneckou sněmovnu.

Děkuji za Vaši podporu!
Chci zastupovat Vaše zájmy!
Chci být Vašim velvyslancem v Senátu!

Mgr. Jiří Strachota, CSc.
jaderný fyzik a krotitel zdivočelé legislativy

kandidát do Senátu za volební obvod č. 40 Kutná Hora

StrachotaDoSenatu.cz | facebook | youtube | instagram | twitter


🍀Volební tým Strachota do Senátu
obvod č. 40 Kutná Hora | celý okres Kutná Hora, západní část okresu Havlíčkův Brod, jižní část okresu Benešov | 9 největších měst regionu: Kutná Hora | Vlašim Čáslav | Světlá nad Sázavou | Ledeč nad Sázavou | Zruč nad Sázavou | Sázava | Uhlířské Janovice | Golčův Jeníkov | Další obce ZDE

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)