Posílení vlády na úkor Parlamentu ohledně vysílání a zvaní vojsk odmítáme

Témata:

❓ Posilovat pravomoce vlády na úkor parlamentu? Raději ne.

👉 Velké emoce vzbudil návrh na změnu Ústavy týkající se vyslání vojsk na cizí území a souhlas s pobytem cizích vojsk na našem území. Tak černobílé to ale není.

❗️ Česká republika je parlamentní demokracie. Volíme si zástupce ve dvou komorách a těm svěřujeme pravomoce. Vždyť ještě donedávna nám volili i prezidenta.

❗️Je tedy nevhodné, aby se na úkor parlamentu posilovaly pravomoce vlády. Parlament by měl vždy sloužit jako pojistka vůči vládě. Není totiž žádoucí, aby jeden úřad držel veškeré pravomoce.

✅ Je jedno, jestli se jedná o návrhy ANO, nebo ODS a TOP09. Principy, na kterých naše země stojí, bychom měli respektovat a rozvíjet všichni.

😎 Vidíte to stejně? Přidejte se mezi nás! www.svobodni.cz/registrace/stat-se-priznivcem

🇨🇿 Budeme rádi za sdílení našeho příspěvku

🍺 Svobodní

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Armáda EU nemá smysl. Shodují se členové a příznivci Svobodných

Posílení vlády na úkor Parlamentu ohledně vysílání a zvaní vojsk odmítáme

Obrana našeho území, je základní úkol státu. Bez NATO to dnes nedokážeme

Payne: Investovat do obrany se vyplatí

Pajonk: Evropská armáda vs NATO

V diskusi následující vstup ČR do Unijního projektu Evropské armády (PESCO) se ozývalo mnoho tvrzení: že s tím NATO nemá problém a naopak to podporuje. Že v obraně proti perspektivní „ruské hrozbě” se nedá spoléhat na USA, které přeci za Trumpa své Evropské spojence hodily přes palubu a navíc jsou pro-ruské, a proto se EU musí vymezit sama pod vedením „proti-ruského” Německa a Francie. Že je PESCO pouze nevinnou „spoluprací pro efektivitu” a nemá žádný politický přesah.

To vše se ale v následujících týdnech ukázalo být propagandistickým domečkem z karet, který zbořila záplava nových faktů. Vezměme si to popořadě. Nejprve NATO.