Obrana našeho území, je základní úkol státu. Bez NATO to dnes nedokážeme

Témata:

🇨🇿 NATO. Důležité téma, které rezonuje po nedělní televizní debatě.

❗️ Svobodní chtějí armádu zaměřenou na naši obranu. Při jejím současném stavu se však nemůžeme spoléhat jen sami na sebe. Bylo by proto velmi nezodpovědné, abychom v této době chtěli odcházet z NATO.

❗️ Bezpečnost. Válka. Rusko. Ukrajina. Tato témata už rok trápí každého, kdo sleduje dění ve světě. Přestože zajištění vnější bezpečnosti je jeden ze dvou hlavních úkolů státu, Česká republika dlouhodobě bezpečnost zanedbávala a neinvestovala do ní ani 2 % HDP.

❗️ Máme 27 tisíc vojáků a profesionální armádu. Kdyby však došlo k ohrožení našeho území, sami bychom si určitě neporadili, neboť bojeschopných vojáků je přibližně polovina. Proto je Česká republika členem NATO od roku 1999.

❗️ Stejně jako Evropská unie, i NATO má své chyby a nedostatky, které nemůžeme přehlížet. Narozdíl od EU však NATO funguje vždy na principu jednomyslnosti. Nehrozí tedy, že by bylo rozhodnuto bez našeho souhlasu, tak jak se rozhoduje často v EU.

👉 Vůči EU navíc existuje v Evropě plnohodnotná alternativa (EFTA), kterou v bezpečností oblasti nenajdeme. Účast v NATO proto narozdíl od tvorby armády EU dnes dává smysl.

😎 Vidíte to stejně? Přidejte se mezi nás!
www.svobodni.cz/registrace/stat-se-priznivcem

🇨🇿 Budeme rádi za sdílení našeho příspěvku
🍺 Svobodní

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Armáda EU nemá smysl. Shodují se členové a příznivci Svobodných

Posílení vlády na úkor Parlamentu ohledně vysílání a zvaní vojsk odmítáme

Obrana našeho území, je základní úkol státu. Bez NATO to dnes nedokážeme

Payne: Investovat do obrany se vyplatí

Pajonk: Evropská armáda vs NATO

V diskusi následující vstup ČR do Unijního projektu Evropské armády (PESCO) se ozývalo mnoho tvrzení: že s tím NATO nemá problém a naopak to podporuje. Že v obraně proti perspektivní „ruské hrozbě” se nedá spoléhat na USA, které přeci za Trumpa své Evropské spojence hodily přes palubu a navíc jsou pro-ruské, a proto se EU musí vymezit sama pod vedením „proti-ruského” Německa a Francie. Že je PESCO pouze nevinnou „spoluprací pro efektivitu” a nemá žádný politický přesah.

To vše se ale v následujících týdnech ukázalo být propagandistickým domečkem z karet, který zbořila záplava nových faktů. Vezměme si to popořadě. Nejprve NATO.