„Problémem je centrální diktování jedněch pravidel,“ řekl jsem v Politickém spektrum

Předseda Libor Vondráček byl v neděli 21. 3. 2021 hostem pořadu Politické spektrum v České televizi. Libor odpovídal na otázky co/kdo rozděluje českou společnost? Jakou úlohu v rozdělování společnosti hraje prezident? Jaký je váš postoj na očkování? V jaké podobě půjdou Svobodní do podzimních voleb?

Dále na otázku, která zněla, zda vnímáte jako pozitivní vstup občanské společnosti do politiky? Proč se snaží některá hnutí tvářit, že nejsou klasickou politickou stranou?, odpovídá Libor Vondráček následovně:

„Já si myslím, že musíme velice rozlišovat mezi politikařením a politikou. Možná, že lidé si to spojují, a to i vlivem těch negativních zkušeností s politiky. Hrál na tuto notu právě i Andrej Babiš, kdy říkal, my nejsme politici, my makáme. Jeho další výrok byl, že jsme schopný národ, ale vládnou nám nemehla. A ukazuje se, že i u těchto marketingových sloganů a marketingových hnutí nepolitických politiků, je nakonec ty výroky z minulosti dostihnou. Třeba právě v tuto chvíli ten výrok, že nám vládnou nemehla, dostihl pana premiéra. Takže podle mého názoru daleko lepší a férovější vůči občanům je sdělit jim program, říct jim, co se s nimi zamýšlí, a nehrát na ně nějaké hry, že nejsme politici, ale jdeme do politiky, to prostě nedává smysl.

Pokud jste pořad nestihli shlédnout v neděli, můžete se podívat na celý pořad v tomto odkaze.

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

Svobodní mají dalšího místostarostu. Jirkov má novou vládnoucí koalici

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodný starosta v Lomu a nová koalice chtějí zneplatnit rozhodnutí bývalého vedení města o pozemcích na Dlouhé Louce

Články, zmínky, citace od 5. do 12. 9. Média se zaměřila především na komunální politiku, zákaz mobilních telefonů ve školách nebo směrnice EU o autorských právech.

Svobodní se připravují na komunální volby

„Odpojování webů bylo v plánu dlouho,“ řekl Libor Vondráček v XTV

„Svoboda je dlouhodobě ohrožována všemi druhy socialismu,“ řekl Libor Vondráček v Aby bylo jasno