Demonstrace na Staromáku: Vojtěchu, odstup! Nechceme žít v covidové totalitě!

Dne 5. září 2021 jsme uspořádali demonstraci „Za návrat dětí do škol bez omezení“ v Praze na Staroměstském náměstí od 15 hodin. Hlavním mottem demonstrace byly následující hesla:

Za svobodu!

Už nikdy nesmíme ochranu ohrožených zaměňovat za obětování zdravých!

Už nikdy nesmí mocní zneužít nemoci k vlastnímu obohacení a rozdělování společnosti!

Už nikdy nesmíme děti vyhnat ze školy!

Už nikdy jim nesmíme zakázat sportovat!

Už nikdy nedopustíme lockdown!

Proč musí děti stále nosit roušky a podstupovat „zbytečné“ testy? To byla hlavní otázka demonstrantů, kteří se sešli v neděli od 15 hodin na pražském Staroměstském náměstí. Tentokrát bojovali za „návrat dětí do škol bez omezení“. Zástupci Trikolóry, Svobodných a Soukromníků chtěli pomocí nových poznatků z lékařského nebo právního oboru dokázat ministerstvu zdravotnictví, že žádná omezení nejsou potřeba. Zároveň vyzvali ministra Vojtěcha k rezignaci.

Na akci vystoupila řada osobností a odborníků. – promluvil Libor Vondráček – předseda Svobodných, Zuzana Majerová Zahradníková, Radomil Bábek, Miroslav Havrda, Matěj Gregor a mnozí další.

„Na demonstraci jsme chtěli informovat lidi o některých nových skutečnostech z lékařského, právního i pedagogicko-psychologického oboru. Vyslat jasný signál ministerstvu zdravotnictví, že žádné další omezování výuky není třeba,“ vysvětlil CNN Prima NEWS předseda Libor Vondráček.

Podle Vondráčka je hlavním účelem akce upozornit na „nesmyslnost a škodlivost současných opatření“. „Účelem je, aby výuka mohla probíhat dále bez omezení, a to i po volbách. Před nimi se totiž naoko mohou rušit podobně jako před volbami loni, což by dnes už snad nikoho nemělo zmást,“ podotkl. „Nedělní demonstrací chceme vládě ukázat, že nechceme žít v covidové totalitě a chceme lidem vrátit právo na svobodný život,“ dodala Majerová.

„Důležitou součástí programu demonstrace je rozšíření informace o existenci iniciativy zlutyspendlik.cz, která brání pošlapávání ústavy nejen v souvislosti s dětmi,“ dodal Libor Vondráček.

Zdroj: Zpráva CNN Prima NEWS.

Celý průběh demonstrace je ke zpětnému shlédnutí k dispozici na tomto odkaze.

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)