Brněnský deník: Koalice se Svobodnými zjednodušila systém rezidentního parkování

Svobodní společně se spolkem Brno autem dlouhodobě kritizovali systém rezidentního parkování, který spustila bývalá koalice v čela s hnutím Ano. Nicméně po říjnovém volebním klání naše síly ani ve spojení s ODS nedosáhli na dostatečný počet hlasů pro jeho zrušení.

Rozhodli jsme se proto jednat a dohodnout se na kompromisu, aby došlo ke zjednodušení systému pro brněnské řidiče. Nyní zhruba půl roku po volbách přichází celá řada změň, která systém zpřístupní obyvatelům Brna.

„Díky jednání s koaličními partnery se nám podařilo dohodnout se na přijatelných změnách. Jedná se mimo jiné o snížení ceny za parkovací oprávnění nebo otevření systému pro návštěvníky a pracující. Velkou změnou bude i přechod historického centra, které se vrátí do režimu před zavedením systému,“ komentuje změny magistrátní zastupitel David Pokorný.

Radní pro dopravu na městské části Brno-střed, Jan Mandát, komentoval setrvání tzv. květinkového systému pro Brněnský deník.

„ Nelíbí se nám, ale bohužel je jeho zachování výsledek koaličního jednání. Za mě by byl systém ideální bez květinky,“ říká Mandát

Naopak uvedl, že vítá rozdělení města na tři pásma.

„ Rozdělení města na tři pásma ale vítá. „Jsem rád, že celodenní regulace stání bude platit jen v nejvytíženějších lokalitách. Pohyb autem po městě nebude v pracovní době omezený,“ dodal.

 

Zdroj

 

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)