Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Bezpečná země bez nelegální migrace!

S komplikovanou situací v Afghánistánu opět vyplouvá na povrch téma masové migrace. Nesouhlasíme s prohlášením některých poslanců, že se nás migrace netýká a nebude tak jedním z témat letošních voleb!

Upozorňujeme na fakt, že oproti loňsku se počet nelegálních migrantů zdvojnásobil. Každý týden jsme svědky mnoha zpráv – ať už z České republiky nebo zahraničí – potvrzujících, jak velký problém představuje migrace. Proto ani zde nesmíme zahálet, ale naopak jej aktivně řešit.

NAŠE ZEMĚ, NAŠE PRAVIDLA. O tom, koho a za jakých podmínek přijme naše země na své území musíme rozhodovat v České republice, nikoli v Bruselu nebo Berlíně. Trikolora Svobodní Soukromníci brání naše tradice, zvyky i způsob života. STOP NELEGÁLNÍ MASOVÉ MIGRACI.

Komentář Davida Bohbota, bezpečnostního experta Svobodných, stínového ministra vnitra, a kandidáta č. 8 ve Středočeském kraji, k situaci v Afghánistánu:

„Talibánu se povedlo to, čeho nedosáhl ISIS v Sýrii, založení islámského chalífátu. Pro Českou republiku to představuje dvě zásadní hrozby a to :

Masivní migrační vlny a posílení extrémistických a teroristických skupin působících i v Evropě.

V rámci boje proti teroristickým skupinám rozeznáváme 3 organizační struktury.

1. Teroristická organizace vnitřní, tedy nacházející se výhradně na území, na kterém působí.

2. Teroristická organizace vnitřní s vnější podporou, využívanou na území, na kterém působí, zaměřenou na vyzbrojování financování, krytí atd.

3. Teroristická organizace s podporou nepřátelské země, která poskytuje podporu nejen na území, kde teroristé působí, ale i na vlastním území, které je pro bezpečnostní složky nedostupné.

Třetí je nejnebezpečnější: Teroristické organizace v rámci třetí struktury nelze zničit, pokud se je nepodaří izolovat od podpory a financování nepřátelského státu, což je ve skutečnosti velmi obtížné. Obávám se , že se Afghánistán stane zemí podporující mezinárodní terorismus a bude na svém území budovat výcvikové tábory a školící střediska pro teroristické skupiny, které následně mohou působit i v Evropě. Vývoj a migrační vlny ovlivní Irák a Sýrii a znovu ukáže, jak je Západ slabý a není schopen se vypořádat s rostoucím účinkem radikálního islámu a prosazování džihádistické ideologie v Evropě. Dávno víme, že EU není schopná bránit své hranice a proto v České republice musíme nalézt a prosadit pragmatická opatření, která těmto hrozbám budou moci efektivně čelit.“